رویداد مجازی تبادل فناوری

رفع نیازهای فناورانه

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی در رویداد مجازی تبادل فناوری گفت: این صندوق با برگزاری رویدادهای رفع نیازهای فناورانه صنایع مختلف، موفق به انعقاد ۴۵ قرارداد با حجم ۶۰۰ میلیارد تومان بین شرکت های دانش بنیان و صنایع شد.

مرضیه شاوردی در رویداد مجازی تبادل فناوری در حوزه حمل و نقل نوین که به همت صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، افزود: صندوق نوآوری را مولود قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان است که به عنوان متولی تامین منابع مالی برای شرکت های دانش بنیان تاسیس شده است.

وی خاطرنشان کرد: صندوق صندوق نوآوری و شکوفایی خدمات در چهار دسته ارایه می کند که در دسته اول تسهیلات مالی  است که در دوره های مختلف چرخه عمر شرکت ها به آن ها اعطا می شود که از آن جمله می توان به تسهیلات نمونه سازی با بهره چهار درصد برای توسعه نمونه صنعتی به شرکت ها اشاره کرد.

وی ادامه داد: تسهیلات قبل از تولید صنعتی و سرمایه در گردش با نرخ بهره ۱۱ درصد و اعطا خدمات لیزینگ و استصناع به خریداران با نرخ ۸ تا ۹ درصد را از دیگر تسهیلات مالی به شرکت ها است.

رویداد مجازی تبادل فناوری

اهداف رویداد تبادل فناوری

مدیر توانمند سازی صندوق نوآوری و شکوفایی یادآور شد: تامین دفاتر کاری برای شرکت ها نیز از دیگر خدمات حمایتی این صندوق به شمار می رود.

شاوردی، دسته دوم خدمات این صندوق را ضمانت نامه دانست و تاکید کرد: ضمانت نامه های صادر شده از سوی این صندوق ضمانت نامه های معتبر بانکی است.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   معافیت و تسهیلات گمرکی برای شرکت های دانش بنیان

وی یادآور شد: دسته سوم خدمات حمایتی ما در قالب هم سرمایه گذاری است که طی آن با همکاری سایر فعالان زیست بوم فناوری به شرکت های فناور و استارتاپ ها اعطا می شود.

مدیر توانمند سازی صندوق نوآوری و شکوفایی در رویداد مجازی تبادل فناوری ، خدمات بلاعوض شامل ارایه آموزش، مشاوره، برگزاری رویدادهای فناورانه، مالکیت فکری و شناسایی دارایی‌ های فکری و اخذ استانداردها و حضور شرکت ها در نمایشگاه‌ های خارجی را دسته سوم خدمات حمایتی صندوق نوآوری و شکوفایی نام برد.

شاوردی به برگزاری رویداد امروز در حوزه حمل و نقل نوین اشاره کرد و گفت: با برگزاری این رویدادها در تلاش هستیم تا طرف عرضه و تقاضا را به یکدیگر نزدیک کنیم که برای این منظور ابزارهای متنوعی را طراحی کردیم که نظرات هر دو طرف عرضه و تقاضا را پوشش می دهد.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون رویدادهای رفع نیازمندی های فناورانه در حوزه‌ های مختلف برگزار شده است، اظهار داشت: در سال ۹۸، ۱۴ رویداد برگزار شد که از مدیریت هوشمند شروع شد و تا رویدادهایی در زمینه مبارزه با قاچاق کالا، رباتیک، نفت و گاز، آتش نشانی و خدمات ایمنی ادامه یافت و از آنجایی که در سال ۹۸ این رویدادها به صورت حضوری برگزار شده بود، امکان مذاکرات  B&B برای طرف‌ های عرضه و تقاضا فراهم بوده است.

شرکت های حاضر در رویداد مجازی تبادل فناوری

این مسئول در صندوق نوآوری و شکوفایی تصریح کرد: در سال ۹۹، ۱۱ مورد رویداد برگزار شده است، در جریان برگزاری این رویدادها، قراردادهایی برای اجرای پروژه ها برگزار شده که تاکنون ۴۵ قرار داد با حجم ۶۰۰ میلیارد تومان منعقد شده است.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   امریه سربازی دانش بنیان

شاوردی ادامه داد: طی این رویدادها از سوی صنایع مختلف یک هزار و ۹۹۰ نیاز فناورانه ارائه و ۳ هزار و ۱۸۹ جلسه مذاکره برگزار شد.

وی به برگزاری رویداد مجازی تبادل فناوری اشاره کرد و گفت: در رویداد امروز ۲۲ نیاز فناورانه از سوی صنایع مرتبط با حمل و نقل ارائه شده و از سوی دیگر ۸۰۰ شرکت فناوری در این حوزه شناسایی شدند که ۹۸ شرکت برای حضور در این رویداد آمادگی خود را اعلام کردند.

مدیرتوانمند سازی صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: در نهایت ۲۳ شرکت برای حضور در این رویداد و نمایش دستاوردهای خود انتخاب شدند.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.