معافیت ها

معافیت شرکت دانش بنیان

معاونت علمی و فناوری و ریاست جمهوری به منظور حمایت از شرکت های دانش بنیان و کمک به رونق اقتصادی آن ها معافیت هایی را برای آن ها و پرسنلشان در نظر گرفته است که این در ذیل آمده است.

معافیت مالیاتی شرکت های دانش بنیان

شرکت ها و موسساتی که مشمول قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان باشند، می توانند از معافیت مالیاتی استفاده نمایند. این شرکت ها و موسسات باید بعنوان دانش بنیان تولیدی نوع یک و یا نوپا نوع یک تایید شود و محصولات دانش بنیانشان از سطح تکنولوژی بسیار بالایی برخوردار بوده و ارزش افزوده ی قابل توجهی را ایجاد نماید.
این شرکت ها و موسسات، تنها می توانند برای کالاهای دانش بنیان خود معافیت مالیاتی دریافت کنند. به عنوان مثال: اگر شرکتی دارای ۵ محصول باشد که ۲ محصول آنان به عنوان دانش بنیان نوع یک تایید و ۳ محصول دیگر ایشان مردود شده باشد، این شرکت تنها برای ۲ محصول تایید شده می تواند تا ۱۵ سال معافیت مالیاتی بگیرند.

معافیت گمرکی شرکت های دانش بنیان

معاونت علمی و فناوری به منظور حمایت از شرکت های دانش بنیان برای واردات تجهیزات سرمایه ای به شرکت های دانش بنیان معافیت گمرکی اهدا می نماید.
در نظر داشته باشید که در گمرک جمهوری اسلامی ایران واژه ای به نام معافیت گمرکی وجود ندارد، در این سازمان با توجه به آیین نامه ها و اسناد بالادستی  محموله با حق گمرکی صفر در نظر گرفته می شود. بنابراین زمانی که با ماموران این سازمان در تعامل هستید بهتر است شیوه صحیح آنرا به کار برید.
شرکت های دانش بنیان می توانند از پرداخت حقوق گمرکی برای کالاهای سرمایه ای که از خارج از کشور وارد می کنند، معافیت گمرکی دریافت نمایند.

معافیت سربازی (امریه سربازی)

خدمت سربازی یکی از دغدغه های جوانان برای ادامه کار و فعالیت پس از تحصیل است. جوانی که پس از ۱۲ سال تحصیل در مدرسه و ۴-۵ سال تحصیل در دوره لیسانس و ۲-۳ سال تحصیل در دوره فوق لیسانس و ۴-۵ سال تحصیل در دوره دکترا تازه آماده فعالیت در جامعه شده و می تواند در میان متخصصین سربلند کند، تازه ۲۴ ماه به سربازی اعزام می شود. این جوان متخصص در این ۲۴ ماه باید کارهایی انجام بدهد که به تخصص و دانش وی ارتباطی نداشته و در اکثر موارد باعث می شود یافته های پیش از آن را از یاد ببرند. پس چه بهتر است که نخبگان و متخصصان در حوزه های مختلف در همان حوزه تخصصی خود مشغول به کار شوند. منظور از معافیت سربازی دانش بنیان برای مشمولان، در واقع انجام خدمت سربازی در قالب امریه در شرکت دانش بنیان می باشد.

معافیت پرداخت ضرایب حق بیمه قراردادها

براساس تفاهم معاونت علمی و فناوری رییس جمهور و سازمان تأمین اجتماعی از این ‌پس قراردادهای شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه تولید کالاها و خدمات دانش‌بنیان، از پرداخت حق بیمه قراردادها معاف می‌شوند.

درخواست مشاوره رایگان

( جهت دریافت مشاوره رایگان از گروه دانش بنیان کلیک کنید. )

پکیج های مشاوره شبکه دانش بنیان ایران

فرم درخواست مشاوره

جهت هماهنگی برای جلسه مشاوره آنلاین یا حضوری لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید و یا با شماره درج شده تماس بگیرید.

یک نظر

 • حمید اسدی گفت:

  با سلام
  راجع به اعتبار مالیاتی هم میتونین یه سری توضیح بدین؟

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لطفا امتیاز خود را وارد کنید
  جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
  جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.