استعلام شرکت های دانش بنیان

شیوه استعلام شرکت یا موسسه دانش بنیان

هنگامی که شرکت ها یا موسساتی که متقاضی دریافت تاییدیه دانش بنیان بودند، مورد بررسی معاونت ریاست جمهوری و کارگروه تشخیص صلاحیت شرکت ها و موسسات دانش بنیان قرار گرفتند، تایید شوند، به فهرستی که در سامانه  Pub.daneshbonyan.ir قرار دارد اضافه میشوند. بنابراین با بررسی این فهرست می توانیم ادعای شرکت ها، در خصوص دارا بودن تاییدیه دانش بنیان را مورد بررسی قرار داده و استعلام شرکت های دانش بنیان را انجام دهیم.

 شیوه استعلام شرکت یا موسسه دانش بنیان

معرفی سامانه ی ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت ها و موسسات دانش بنیان


استعلام دانش بنیان

این سامانه متعلق به کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت ها و موسسات دانش بنیان می باشد، که از طریق آن میتوان اسامی شرکت های دانش بنیان را دریافت نمود.این سامانه اطلاعاتی از قبیل نوع شرکت دانش بنیان ، محل استقرار، تاریخ تایید و حوزه فعالیت را در اختیار قرار می دهد.در نظر داشته باشید، تنها شرکت هایی توانند از مزایای تاییدیه دانش بنیان استفاده نمایند که دانش بنیان بوده و نام آن ها در این سامانه موجود است بنابراین تنها مرجع استعلام شرکت های دانش بنیان این سایت می باشد.


سازمان های مربوط به شرکت ها و موسسات دانش بنیان

قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان در اواخر سال ۱۳۸۹به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و پس از آن تا انتهای دولت دهم ریاست جمهوری، وزارت علوم متولی بررسی شرکت ها و موسسات دانش بنیان بود، پس از آن در دوره یازدهم ریاست جمهوری، معاونت علمی ریاست جمهوری متولی ارزیابی و اعطای تاییدیه دانش بنیان به شرکت های متقاضی گردید. صندوق نوآوری شکوفایی نیز با هدف ارائه تسهیلات و حمایت از شرکت های دانش بنیان ایجاد شد. پس از آن شورای عالی عتف با مأموریت راهبری و ارتقای توسعه علمی و فناوری کشور تشکیل گردیده و مسئولیت رسیدگی به شکایات شرکت های دانش بنیان و متقاضی دریافت تاییدیه دانش بنیان را عهده دار شد.


معرفی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال حاضر به ریاست جناب آقای دکتر سورنا ستاری اداره می شود.
این سازمان دارای شانزده ستاد و هفت معاونت زیر مجموعه می باشد و از جمله وظایف آن می توان توسعه فناوری، تقویت فرآیند تجاری‌سازی و حمایت از موسسات و شرکت های دانش‌بنیان را نام برد، بدین منظور متولی ارزیابی دانش بنیان نیز این سازمان است، که به وسیله ی کارگزاری های رسمی خود به ارزیابی دانش بنیان می پردازد.


معرفی  صندوق نوآوری شکوفایی

صندوق نوآوری شکوفایی

مطابق ماده ۵ اصل ۴۴ قانون اساسی در راستای تحقق اقتصاد دانش بنیان و تکمیل زنجیره ایده تا بازار، نهادی مالی به نام صندوق نوآوری و شکوفایی تأسیس گردید، این صندوق به منظور تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات، کاربردی نمودن دانش و دستاوردهای پژوهشی و تکمیل زنجیره ایده/ محصول/بازار از شرکت های دانش بنیان حمایت کرده و خدمات مالی و اعتباری از جمله انواع تسهیلات را برای آن‌ها تأمین می‌نماید. به طور کلی هدف نهایی صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان یک نهاد توسعه‌ای، کمک به رونق اقتصادی کشور از طریق حوزه‌های دانش بنیان و فناوری‌های برتر می باشد.


معرفی  شورای عالی عتف

شورای عالی عتف

طبق ماده ۳ قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، شورای عالی عتف با مأموریت راهبری و ارتقای توسعه علمی و فناوری کشور با رسالت سیاستگذاری و نظارت فرابخشی و هماهنگی بین بخشی در حوزه‌های علمی، فناوری و تحقیقاتی کشور، به ریاست رئیس جمهور تشکیل شد. از جمله وظایف این سازمان رسیدگی به اعتراضات و شکایات شرکت های دانش بنیان و متقاضی دریافت تاییدیه دانش بنیان می باشد.


امتیاز :
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (4 امتیاز دهی, میانگین رای: 0٫75 از 5)
Loading...
به اشتراک بگذارید :

مشاوره رایگان آنلاین

با ما راحت باشید. هر سوال و درخواستی دارید تماس بگیرید. مشاوران ما به صورت رایگان به شما خدمت رسانی مینمایند.


دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید. شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714517 تماس بگیرید.