رویداد استان آپ

اولین رویداد استان آپ

اولین رویداد استان آپ صندوق نوآوری و شکوفایی با هدف اتصال سرمایه گذاران و شتاب دهنده ها به طرح های سرمایه پذیر و هسته های فناور در استان کرمان برگزار شد. در این رویداد استارتاپ ضمن تشریح ویژگی های محصول خود، تقاضای سرمایه گذاری خود را اعلام کردند.

دکتر سیاوش ملکی فر در اولین رویداد استانی ‌استان آپ در کرمان درباره هدف از برگزاری رویدادهای صندوق نوآوری برای بهم رسانی ایده و سرمایه گفت: ما رویدادهای پیوند و دوشنبه های استارتاپی را به منظور اتصال سرمایه گذاران و شتاب‌ دهنده ها با طرح های سرمایه پذیر برگزار می کنیم و تاکنون نیز ۶ رویداد پیوند و ۲۹ رویداد دوشنبه های استارتاپی را برگزار کرده ایم.

وی در ادامه درباره همکاری صندوق نوآوری با صندوق های پژوهش و فناوری و صندوق های جسورانه بورسی برای حمایت از ایده های فناور و طرح های دانش بنیان و نوآور گفت: تاکنون مبلغ ۸۵۲ میلیارد تومان اعتبار در اختیار صندوق های پژوهش و فناوری و ۳۱۳ میلیارد تومان در اختیار چند صندوق جسورانه قرار داده ایم.

رویداد استان آپ صندوق نوآوری و شکوفایی

اهداف رویداد استان آپ

ملکی فر به ملاحظات مهم صندوق نوآوری در عدم دخالت در مدیریت کسب‎ و کارهای استارت آپی اشاره کرد و افزود: در این ملاحظات، نباید ژن دولتی را به استارتاپ ها و تیم های فناور تزریق کرد. تعادل بازار را نباید بهم زد، لذا بخش خصوصی باید تقویت و بازی برای این بخش جذاب تر شود. در این ملاحظات دقت می کنیم که دولت بزرگ و بزرگ تر نشود و در نهایت، منابع مالی موردنیاز زیست بوم فراهم باشد.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   تجاری سازی محصولات دانش بنیان

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی تعداد شتابدهنده های فعال در کشور را ۸۰ شتابدهنده اعلام کرد و گفت: شتابدهنده ها برای حمایت استارت آپ ها چندین خدمت از صندوق نوآوری دریافت می کنند که تسهیلات قرض الحسنه سرمایه بذری تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان، تسهیلات قرض الحسنه ودیعه رهن تا سقف سه میلیارد تومان، تسهیلات قرض الحسنه سرمایه در گردش تا سقف سه میلیارد تومان، حمایت بلاعوض توانمندسازی تا سقف ۶۰۰ میلیون تومان و هم سرمایه گذاری برای تامین سرمایه بذری مورد نیاز طرح‌ ها از جمله این تسهیلات است.

ملکی ‌فر به رویداد استان ‌آپ کرمان اشاره کرد و افزود: فراخوان رویداد از خرداد ۱۴۰۰ با مشارکت ۴۲ کسب ‌و کار نوپا و استارت ‌آپ از سطح استان کرمان آغاز شد. در طول این مدت اقداماتی نظیر برگزاری پنج جلسه با فعالان زیست‌ بوم استان برای معرفی رویداد استان آپ، ۶ جلسه(۱۸ ساعت) آموزشی و توانمندسازی، ۴۲ ساعت منتورینگ و مشاوره آنلاین، انتخاب ۲۰ تیم برای منتورینگ و مشاوره، برگزاری ۸۰ ساعت منتورینگ و مشاوره حضوری انجام شد و در نهایت ۱۳ استارت‌آپ برای ارائه نهایی به سرمایه گذاران و شتابدهنده ها انتخاب شدند تا در اولین رویداد استانی استان آپ در کرمان حضور داشته باشند.

حمایت از استارتاپ ها

در ادامه رویداد استان آپ کرمان، دکتر مصطفی بغدادی، مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: این رویداد با شعار ۳۱ گام تا شکوفایی با هدف کمک به جریان سرمایه در سطح استان های کشور با حمایت صندوق نوآوری برگزار می شود.

وی با بیان اینکه شتابدهنده ها، دانشگاه ها و مراکز رشد از مهمترین مراکز حمایت کننده‌ برای برگزاری رویدادهای پیوند و دوشنبه های استارتاپی هستند، بیان کرد: با توجه به اینکه شاهد ثمره خوبی در برگزاری رویدادهای پیوند و دوشنبه های استارتاپی از سال گذشته در صندوق نوآوری بوده ایم، بر خود واجب دانسته تا علاوه بر حمایت از شرکت های دانش بنیان، از استارتاپ ها نیز در راستای ایجاد و حمایت از کسب و کارها حمایت کنیم.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   شرکت های دانش بنیان عضو شبکه آزمایشگاهی

مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: صندوق نوآوری به واسطه شتابدهنده های دانش بنیان و عاملین سرمایه گذاری خود، جذب سرمایه را به سمت شتابدهنده ها هدایت می کند.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.