برگزاری دوره آشنایی با شرکت های دانش بنیان در سیستان و بلوچستان

ضرورت دوره

نظر به برجسته شدن موضوع دانش بنیان در کشور و همچنین نامگذاری سال ۱۴۰۱ به نام «تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین»، مجموعه های فراوانی در سطح کشور به این حوزه ورود کرده و برای توسعه آن تلاش می کنند. مجموعه های فناور، به خصوص پارک های علم و فناوری و واحدهای دانشگاهی جزو فعال ترین شرکت ها در این زمینه بوده اند و مسئولین در دستگاه های مختلف هم حمایت خود از این دسته طرح ها را اعلام کرده اند. شاید بزرگترین برتری این ساختار اقتصادی نیاز اندک به توسعه زیرساخت های کلان باشد که در نتیجه آنها را برای کاربرد در مناطق کمتر برخوردار کشور بسیار مناسب می کند.

در ادامه این فعالیت ها به منظور گسترش اقتصاد دانش بنیان، دانشگاه زابل و پارک علم و فناوری استان سیستان و بلوچستان، به عنوان یکی از این استان های کمتر برخوردار، وارد عمل شده و اقدام به راه اندازی رویدادی برای اشاعه هرچه بیشتر این زمینه نموده است.

جزئیات دوره

این دوره با همکاری پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان و دانشگاه زابل، به خصوص بسیج اساتید و مرکز رشد آن، در دو قسمت حضوری و مجازی برگزار شد.

بخش حضوری با سخنرانی آقای شاهمرادی دبیر کارگروه توسعه اقتصاد دانش بنیان استان سیستان و بلوچستان و خانم مهندس دهمرده مدیر مرکز رشد واحدهای فناور پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان برگزار شد. میزبانی بخش مجازی بر عهده مهندس حیات شاهی از مدیران شبکه دانش بنیان ایران قرار داشت که به طور تخصصی به این حوزه و ویژگی های اصلی آن پرداخت.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان

پردیس جدید دانشگاه زابل به عنوان محل برگزاری انتخاب شده و آمفی تئاتر دانشکده کشاورزی میزبان مهمانان حضوری این مراسم بود. سرفصل های اصلی که طی این رویداد مورد بررسی قرار گرفتند شامل آیین نامه و قوانین، انواع شرکت ها، انواع فعالیت های مورد تأیید، آشنایی با سطح فناوری و تکنولوژی مورد تأیید، فرایند ارزیابی، حمایت ها و امتیازات برای شرکت های دانش بنیان بودند که نشان دهنده جامعیت و گستردگی مطالب تحت بحث طی این برنامه می باشد.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.