بومی سازی دوربین مداربسته هوشمند

بومی سازی دوربین مداربسته هوشمند

تولید در داخل

در راستای تأمین نیاز کشور به کمک محصولات داخلی و بی نیازی از بیگانگان در زمینه امنیتی، یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید دوربین های مداربسته هوشمند با سطح فناوری بالا شده است.

جواد جرجانی مدیر عامل شرکت پویش رایان تصویر به عنوان تولید کننده این محصول درباره نحوه فعالیت شرکت و محصولات دانش بنیان آن گفت: «دوربین های مدار بسته و سامانه‌ های ذخیره‌ ساز این دوربین ها، به صورت کاملا داخلی تولید می‌شود. علاوه بر این تجهیزات، سوئیچ‌ های شبکه فیبر نوری را تجاری‌ سازی کرده‌ ایم.

از صفر تا صد این محصول در داخل شرکت و به همت متخصصان داخلی تولید می شود، تا جایی که حتی مونتاژ تجهیزات هم به شرکت دیگری سپرده نمی شود.

نیاز به این محصول

نظر به تهدید دائمی امنیتی و پیشرفت فناوری در سطح جهان، نیاز به تولید دوربین های مدار بسته ای وجود دارد که بتوانند امنیت مراکز مهم و حساس کشور را تأمین کنند. هوشمند بودن این ادوات به بالا بردن استاندارد امنیتی و حفاظت آسان تر کمک می کند. طراحی این دوربین به گونه ای است که با توجه به ویژگی هایی که مشتری به آنها نیاز دارد، قابلیت شخصی سازی وجود دارد و می توان محصول را با نیاز مشتری سازگار نمود. این امر یک مزیت قابل توجه برای این محصول در مقایسه با نمونه های مشابه موجود در بازار به وجود می آورد.

در حال حاضر هیچ شرکت دیگری در کشور موجود نیست که قادر باشد محصول مشابهی با این سطح از فناوری و کیفیت را طراحی و تولید کند، گرچه واردکنندگانی وجود دارند که اقدام به مونتاژ نمونه های مشابه خارجی در داخل کشور می کنند.

بومی سازی دوربین مداربسته هوشمند

امکان مراقبت شبانه‌ روزی

به جز ارائه خدمات و همکاری با واحدهای حراست برای جلوگیری از هر گونه خطر امنیتی و تصمیم گیری سطح پایین، این محصول همچنین توانایی هایی مانند تشخیص و شناسایی صورت درهای ورودی، جلوگیری از ورود به مجموعه در ساعات غیرکاری و عدم نفوذ به مکان های حفاظت شده را به عنوان بخشی از توانایی های خود دارد.

در مراکزی مثل مراکز تجاری و فروشگاه‌ ها با توجه به حساسیت این مراکز و اماکن، می‌ توان ترکیبی از موارد هوشمند و پایه را انتخاب و استفاده کرد. این دوربین‌ ها از توانایی برداشت تصویری دقیق و صحیح از صحنه مورد نظر، توانایی برداشت تصویر در شرایط نوری سخت و دشوار، شرایط آب و هوایی نامناسب و همچنین تحلیل هوشمند محیط برخوردار هستند.

مزایا

قیمت تمام شده این محصول به نسبت نمونه های مشابه خارجی ۴۰ درصد قیمت آنها است. با وجود تحریم های ظالمانه و البته ذات امنیتی این محصول، صادرات آن تاکنون محقق نشده است، گرچه در داخل کشور عملکرد مفیدی داشته و میزان اشتغال زایی مستقیم آن ۴۵ نفر و غیر مستقیم نیز حدود ۱۵۰ نفر می باشد.

جرجانی در خصوص شرایط کنونی محصول و بازار آن گفت: «در حال حاضر مسیر خرید از کشورهای خارجی، دشوار شده است و  علاوه بر این در داخل کشور هم یک خود تحریمی داریم و باید در داخل به ارگان های زیادی پاسخگو باشیم تا بتوانیم محصولی را به کشور وارد کنیم. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می‌ تواند در کنار معافیت ‌ها و حمایت ‌های مالی، زمینه را برای تسهیل روند تولیدات و رفع موانع قانونی فراهم کند.»

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.