نخستین رویداد تحول و نوآوری فناورانه در حمل و نقل جاده ای

شرح برنامه

داریوش امانی، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از برگزاری نخستین رویداد تحول و نوآوری فناورانه در حوزه حمل و نقل جاده ای خبر داد. این رویداد تحت عنوان Techno Transport 2022 با مشارکت سازمان ها و نهادهای مطرح در حوزه حمل و نقل و دانش بنیان اعم از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته و همچنین دانشگاه تهران برگزار می شود و در راستای دستیابی به راهکارهای بهینه به منظور اجرای برنامه های تحول گرایانه ملی در زمینه حمل و نقل طراحی شده است.

این رویداد که از ۲۵ اردیبهشت سال جاری (۱۴۰۱) و با مدیریت دفتر مطالعات راهبری و اقتصاد حمل و نقل آغاز می شود، با استفاده از الگوهای نظام مند و بین رشته ای یکی از مهمترین راهکارهای تحقق اهداف عالیه اقتصاد مقاومتی و رویکرد شعار سال در تولید دانش بنیان، خدمات حمل و نقل جاده ای محسوب می شود. همچنین در راستای شناسایی ایده های نوین مبتنی بر توسعه فناوری و اقتصاد دانش بنیان و حمایت از توسعه بهره برداری و تجاری سازی انها می تواند منتج به افزایش سرمایه ملی در صنعت حمل و نقل گردد.

اهداف و نحوه برگزاری

رویداد تخصصی  Techno Transport 2022مبتنی بر فرآیند نظام ‌مند مدیریت طراحی و توسعه محصولات دانش بنیان و استارت آپی و بر اساس الگوی نوین فرآیند شتابدهی و با هدف بکارگیری دستاوردهای رویداد در موضوعات تخصصی حوزه حمل و نقل جاده ای برنامه ریزی شده است.

در رویداد مذکور پس از اعلام فراخوان جذب ایده های نواورانه، طرح های نوآور بر اساس سطح آمادگی فناوری دسته بندی می شوند و سپس در مسیر شتابدهی با استفاده از روشهای نوین مدیریت طراحی و توسعه محصول چابک و مهندسی کسب وکار با کمک شتابدهنده تخصصی سازمانی حمل و نقل پیشرفته در سه بخش پیش شتابدهی، شتابدهی و پسا شتابدهی توسعه می یابند. از ویژگی های مهم این رویداد حمایت معاونت علمی وفناوری از تجاری سازی طرح های منتخب، استفاده از شبکه های سرمایه گذاری داخلی و خارجی برای تجاری سازی طرح های منتخب توسط شتابدهنده و حمایت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از محصولات مبتنی بر حل مسایل محورهای رویداد می باشد. در ضمن جوایز نفیسی برای طرح های منتخب در نظر گرفته شده است. دبیرخانه برگزاری رویداد در محل مرکز پژوهشی مهندسی کسب وکارو توسعه محصول نوین دانشگاه تهران خواهد بود و نحوه برگزاری بصورت وبینار و کارگاه های تخصصی مجازی میباشد

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.