تسهیلات شرکت های خلاق

حمایت از شرکت های خلاق

عضو فراکسیون دانش بنیان مجلس شورای اسلامی گفت: حمایت از شرکت های خلاق نباید تنها محدود به حمایت مالی و تسهیلات باشد بلکه باید حمایت های فنی و اداری نیز در آن دیده شود.

سارا فلاحی عضو فراکسیون دانش بنیان مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اهمیت فعالیت شرکت های خلاق در توسعه اقتصادی مناطق کم برخوردار کشور گفت: در برخی موارد حتی شرکت های دانش بنیان نیز با برخی محدودیت ها مواجه هستند. به علت عدم پشتیبانی کافی، طبیعتا این محدودیت ها برای شرکت های خلاق و فرهنگی بیشتر نیز است. با توجه به ظرفیت های بالای کشورمان در حوزه صنایع خلاق و درآمد زایی که این گونه شرکت ها دارند، به نظر من در برخی مناطق باید شرکت های خلاق، حتی در اولویت قرارگیرند.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای مثال در منطقه ما در غرب کشور، مسائلی مانند گردشگری، آثار باستانی و گیاهان دارویی ممکن است از برخی زمینه های فناورانه دیگر، برای سرمایه گذاری مساعدتر نیز باشد. با توجه به این که این حوزه ها (گیاهان دارویی، گردشگری، صنایع دستی) همگی جزء حوزه های شرکت‌ های خلاق و صنایع نرم و خلاق هستند، بهتر است سرمایه گذاری فناورانه در این مناطق به سمت این گونه شرکت ها سوق پیدا کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: معتقد هستم که در حمایت از شرکت های خلاق نباید نگاه تقلیل گرایانه داشت و حمایت را تنها محدود به حمایت مالی و تسهیلات دانست. باید در قانون همه انواع حمایت به ویژه حمایت های فنی و اداری گنجانده شود تا این فعالان خلاق در مراجعه به نهاد‌های اجرایی دلسرد نشود.

فراکسیون دانش بنیان

مجلس و شرکت های خلاق

فلاحی ادامه داد: سالانه ۴ تا ۵ میلیون نفر گردشگر مذهبی از استان ایلام عبور می کنند، اگر شرکت های خلاق در غرب کشور، پرتعدادتر و فعال تر بودند، بسیار طبیعی است که زمینه اشتغال بیشتری برای مردم این منطقه فراهم می شد. به ویژه آن که در حال حاضر زمینه هر نوع گردشگری اعم از گردشگری طبیعت، گردشگری آثار تاریخی و گردشگری مذهبی در این استان وجود دارد.

عضو فراکسیون دانش بنیان مجلس شورای اسلامی، با اشاره به آمادگی مجلس شورای اسلامی برای حمایت از شرکت های خلاق اظهار کرد: بهتر است نهاد‌هایی مانند ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق معاونت علمی به عنوان مروج حمایت از شرکت های خلاق و کارشناس این حوزه، با ارائه مستندات کارشناسی به نمایندگان یاری رسانند که قوانین مدرن تر و دارای عمق کارشناسی بیشتری را در این بخش مصوب کنند تا برکات و آثار مثبت این قوانین افزایش یاید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بی شک این اراده در میان نمایندگان مجلس وجود دارد تا زمینه بسیار مساعدی مانند صنایع نرم و خلاق را با استفاده از ابزار‌های قانونی، به سمت شکوفایی و اشتغال زایی هدایت کنند. منتهی نهاد‌های مانند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با ارائه مشکلات، نیاز‌ها و کمبود‌ها در این زمینه می توانند، برای تصویب قوانین موثرتر به کمیسیون های مربوطه کمک کنند.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.