راه اندازی خطوط مونتاژ

راه اندازی خط مونتاژ در خارج از کشور

خطوط مونتاژ در خارج کشور

دکتر سیاوش ملکی فر، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی در وبینار تجاری ایران و بلغارستان که روز سه شنبه ۲۳ شهریور ماه جاری برگزار شد گفت: صندوق در دوره سوم استقرار هیات عامل خود (از آذر سال ۹۷ تاکنون)، بیش از ۱۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات به شرکت های دانش بنیان اعطا کرده است. همچنین از آذر سال ۹۷ تا پایان تیر ماه ۱۴۰۰، تعداد ۲۴۱۵ فقره ضمانت نامه به مبلغ ۵۳۸۰ میلیارد تومان از طریق بانک های عامل برای شرکت های دانش بنیان صادر شده است.

ملکی فر در ادامه با اشاره به خدمات توسعه ای و تامین مالی صادراتی صندوق نوآوری گفت: راه اندازی صندوق های سرمایه گذاری خطر پذیر مشترک با نهادهای متناظر/مشابه، تامین مالی شرکت ها و پروژه های صادراتی در قالب انواع تسهیلات و سرمایه گذاری، اعطای تسهیلات نمونه سازی، اعطای تسهیلات راه اندازی خط مونتاژ در خارج از کشور و اعطای تسهیلات جایزه صادراتی از جمله این خدمات است.
معاون توسعه صندوق نوآوری با بیان اینکه این صندوق از اعزام و پذیرش هیات تجاری از بلغارستان حمایت می کند، گفت: صندوق نوآوری ۹۰ درصد هزینه های اعزام هیات تجاری به کشورهای مختلف را تقبل می کند.

 

راه اندازی خط مونتاژ در خارج از کشور

همکاری ایران و بلغارستان

در ادامه این وبینار سیدمحمد جواد رسولی محلاتی، سفیر ‌ایران در بلغارستان با تاکید بر اینکه بلغارستان دروازه ورود شرکت های ایرانی به اتحادیه اروپا است، به مرکز استارت آپ های فناورانه بلغارستان اشاره کرد و گفت: پارک فناوری صوفیه از ۶۵۰ استارت آپ فناورانه برخوردار است و دارای استارت آپ‌ های فناورانه کوچک و متوسط در حوزه های مختلف شامل فناوری اطلاعات و ارتباطات، کشاورزی، هوانوردی، آموزشی، سرگرمی، مالی، خانه های هوشمند، لجستیک، بازاریابی، تجارت هوشمند، وسایل نقلیه الکترونیک، بهداشتی، امنیت، توریسم و… است.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   تولید واکسن کرونای ایرانی از نوع mRNA

هاشم نصیری، رایزن اقتصادی ایران در بلغارستان نیز میزان مالیات بر ارزش افزوده در بلغارستان را پایین تر از سایر کشورها اعلام کرد و گفت: بیش از ۱۰ درصد مالیات، در این کشور دریافت نمی شود و این مسئله فرصتی خوبی برای ورود شرکت های دانش بیان ایرانی به بلغارستان است.
سعید ‌هادئی، رئیس کمیته تجاری ایران و بلغارستان در اتاق بازرگانی ایران نیز حوزه های لبنیات، برق، کشاورزی، فاضلاب، مواد غذایی، رباتیک و … را از بازارهای بالقوه بلغارستان برای شرکت ‌های دانش ‌بنیان ایرانی برشمرد.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.