درآمد ۱۳ هزار میلیارد تومانی شرکت های دانش بنیان در سال ۹۸

جلسه‌ آنلاین رئیس جمهور با روسای دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری

جلسه‌ آنلاین رئیس جمهور با روسای دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری در دوران شیوع بیماری کرونا برگزار شد. در این جلسه آنلاین که به صورت ویدئو کنفرانس و از طریق پلتفرم شاوک برگزار شد، علاوه بر رئیس جمهوری، منصور غلامی، وزیر علوم و سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و احمد معتمدی، رئیس دانشگاه امیرکبیر نیز حضور داشتند. در این جلسه وزیر علوم آمارهایی از تعداد شرکت های فعال در پارک های علم و فناوری ارائه داد و اعلام کرد که این شرکت ها تا سال گذشته ۱۳ هزار میلیارد تومان درآمد داشته اند. همچنین در این جلسه رئیس دانشگاه امیرکبیر اعلام کرد که از ۲۰۰ شرکت دانش بنیان مستقر در این دانشگاه،‌۳۰ شرکت در حوزه های مرتبط با چالش کرونا فعال هستند.

جلسه‌ آنلاین رئیس جمهور با روسای دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری

نقش پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان در دوران کرونا

 رئیس جمهوری در این جلسه‌ آنلاین با اشاره به فعالیت پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان در دوران شیوع بیماری کرونا گفت:

این مراکز و شرکت ها از همان روزهای اول مواجهه با ویروس کرونا به میدان آمدند و نیازهای کشور در بخش های تولید مواد ضدعفونی، تشخیص بیماری و مراقبت و درمان بیماران را برطرف کردند. هر چند که هنوز در بخش درمان مثل سایر کشورها در مراحل اولیه آن هستیم.

روحانی با اشاره به دستاوردهای این مراکز در این مدت اعلام کرد: در گزارش هایی که امروز از پارک های علم و فناوری سراسر کشور ارائه شد، شاهد آن بودیم که فعالیت های بسیار خوبی در زمینه تولید ماسک‌، مواد ضدعفونی، دستگاه های ونتیلاتور و حتی سی تی اسکن داشته اند و در برخی از موارد حتی به مرحله صادرات هم نزدیک شده اند.

در این جلسه منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گزارشی در مورد پارک های علم و فناوری ارائه داد. به گفته وزیر علوم در حال حاضر ۴۳ پارک علم و فناوری در کشور وجود دارد که شرکت های دانش بنیان مستقر در این پارک ها، سال گذشته درآمد ۱۳ هزار میلیارد تومانی را به ثبت رسانده اند.

تشریح دستاوردهای استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان دانشگاه امیرکبیر

در حاشیه این جلسه احمد معتمدی، رئیس دانشگاه امیرکبیر که برای تشریح دستاوردهای استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان این دانشگاه در محل مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر حاضر شده بود، در گفت‌وگو با  پیوست از فعالیت شرکت های دانش بنیان دانشگاه امیرکبیر در زمینه تولید کیت های تشخیصی ویروس کرونا زیر یک ساعت خبر داد. به گفته معتمدی در حال‌حاضر از میان ۲۰۰ شرکت دانش بنیان مستقر در دانشگاه امیرکبیر، ۳۰ شرکت در حوزه مرتبط با چالش های ویروس کرونا فعال هستند.

براساس اظهارات رئیس دانشگاه امیرکبیر این شرکت ها علاوه بر تولید کیت تشخیصی، در زمینه تولید ماسک، مواد ضدعفونی و آموزش، پایش و مراقبت بیماران موفقیت های زیادی کسب کرده اند.

معتمدی با اشاره به این موفقیت ها گفت: شرکت ها و واحدهای نوآور امروز با تولید و صنعتی کردن محصولات خود کمک بزرگی به رفع چالش های ویروس کرونا کرده اند و اینکه امروز کشور ما با وجود تحریم از کشوری مثل آمریکا یا برخی کشورهای اروپایی در مدیریت بیماری بهتر عمل کرده است، بخش عمده ای از آن را مدیون همین شرکت های نوآور و دانش بنیان است.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.