شرکت های حوزه ICT

شرکت های حوزه ICT

شرکت های دانش بنیان حوزه ICT

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به حمایت ۳۰۰ میلیارد تومانی این صندوق برای بومی سازی مودم های VDSL و همچنین توسعه محصول POTN گفت: از شرکت مخابرات انتظار داریم که در برنامه های صندوق مشارکت داشته باشد؛ چرا که ۵۰ درصد شرکت های دانش بنیان در حوزه ICT مشغول به فعالیت هستند.

دکتر علی وحدت در آیین تبادل تفاهم نامه همکاری مشترک با هدف حمایت از داخلی سازی مودم های VDSL و محصولات شبکه انتقال(POTN) افزود: طی دو سال گذشته مبلغ ۱۷ هزار میلیارد تومان خدمات مالی به شرکت های دانش بنیان اعطا شده است که در برخی از آن ها تلاش شد تا به صورت هدفمند و با ابزارهای کمکی بتوانیم علاوه بر طرح های عرضه، از طرح های تقاضا نیز حمایت کنیم.

وی با بیان این که در قالب این حمایت ها تلاش می شود تا محصولاتی به صورت لیزینگ و یا استصناع به تولید برسد، ادامه داد: برای این منظور در تفاهم نامه ای که امروز به امضا می رسد، کمیته طرح های ملی تشکیل شده که در آن طرح هایی که دارای  ویژگی هایی چون نیاز ملی و دستگاهی است، مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت تایید، شرکت ارائه دهنده به صورت موقت دانش بنیان خواهد شد.

وحدت خاطر نشان کرد: در صورتی که طرح از سوی شرکت به صورت موفقیت آمیز تولید و به بازار عرضه شود، به طور دائم دانش بنیان خواهد شد.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این زمینه، یادآور شد: یکی از اقدامات این کمیته این است که ابزارهای حمایتی به سمت خریداران خواهد بود و تاکنون با این روش طرح هایی با وزارت نفت به مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان و با همکاری بانک تجارت تعریف شده است.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   بازار سازی شرکت های دانش بنیان

شرکت های حوزه ICT

تسهیلات به شرکت های مخابراتی

به گفته وی بر اساس این همکاری، وزارت نفت مشروط بر آن که نیازهای فنی خود را از طریق شرکت های دانش بنیان تامین کند، تسهیلات ۲ هزار میلیارد تومانی با نرخ ۸ درصد از نظام بانکی دریافت خواهد کرد.

وحدت با بیان این که در این زمینه این صندوق نیز نگران اعطای رانت است، اظهار کرد: در حال حاضر شرکت‌ های دانش بنیان به بلوغ رسیده‌ اند و با شرکت دانش بنیانی که در این قرارداد قرار است مودم های VDSL تولید کند نیز از ۸ سال پیش آشنا هستیم و تاکنون محصولات فناورانه ای را به بازار عرضه کرده است.

وی ادامه داد: بر اساس تفاهم نامه ای که امروز به امضا رسید صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت های دانش بنیان مورد تایید شرکت مخابرات ۳۰۰ میلیارد تومان برای کلیه شرکت ها در موضوع مودم های VDSL و همچنین توسعه محصول  POTN که شامل زیر مجموعه بخش انتقال می‌ شود، اختصاص خواهد داد.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با تاکید بر اینکه انتظار داریم شرکت مخابرات در برنامه های توسعه فناوری با این صندوق همکاری داشته باشد، گفت: در حال حاضر از بیش از ۶ هزار شرکت دانش بنیان ایجاد شده، ۵۰ درصد آن را شرکت های فعال در حوزه ICT تشکیل می دهند.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.