پرداخت تسهیلات ۴۴۰ میلیارد تومانی به صندوق های پژوهش و فناوری

پرداخت تسهیلات به شرکت های دانش بنیان

مدیر پذیرش صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه با همکاری ۱۲ بانک بیش از ۳ برابر منابع اهرمی شده در این بانک ها، به شرکت های دانش بنیان تسهیلات اعطا شده است، گفت: با پرداخت تسهیلات ۴۴۰ میلیارد تومانی به ۲۲ صندوق پژوهش و فناوری، زمینه فعالیت گسترده این صندوق ها در سراسر کشور فراهم شد.

محسن نوتاش امروز در رویداد مجازی ارائه نیازهای فناورانه صنعت برق که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، وظیفه صندوق نوآوری در اکوسیستم نوآوری را حمایت از شرکت های دانش بنیان دانست که در این راستا در تمام چرخه تولید محصول از شرکت های دانش بنیان حمایت می شود، اظهار کرد: ابزارهای مالی صندوق نوآوری در تمام چرخه تولید محصول از ایده تا ورود به بازار در خدمت شرکت های دانش بنیان است.

نوتاش در مورد تسهیلات نمونه سازی صندوق نوآوری و شکوفایی توضیح داد: این تسهیلات برای ساخت نمونه اولیه محصول است که منجر به ظرفیت سازی برای به منظور ورود به بازار محصولات دانش بنیان می شود؛ از این رو حمایت صندوق نوآوری تا ۱۰۰ درصد هزینه های مورد نیاز برای نمونه سازی را شامل می شود و تا زمانی که محصول در حد ایده باشد و قابل ارائه به بازار نباشد، شرکت ها می توانند از طریق شتاب دهنده ها برای دریافت خدمات صندوق نوآوری اقدام کنند.

پرداخت تسهیلات به شرکت های دانش بنیان

خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی

وی با تاکید بر اینکه شرکت های دانش بنیان و فناور نمی توانند به طور همزمان تسهیلات نمونه سازی و تولید صنعتی را دریافت کنند، خاطر نشان کرد: خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی به چهار دسته “ارائه تسهیلات”، “صدور ضمانت نامه”، “سرمایه گذاری” و “توانمندسازی” تقسیم می شوند. در بخش خدمات مربوط به ارائه تسهیلات، این خدمت برای نمونه سازی قبل از تولید صنعتی، تولید صنعتی، سرمایه در گردش، اشتغال زایی، اسناد خزانه اسلامی، تأمین دفتر کاری، لیزینگ و استصناع (قراردادی که ساخت کالایی از سوی سفارش دهنده به سازنده کالا سفارش داده می‌شود تا در مدتی معین سازنده با تهیه مواد اولیه، کالای مورد نظر را برای سفارش‌دهنده ساخته و به وی تحویل دهد) به فناوران ارائه می‌شود.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   سامانه نیازمندی های فناورانه شرکت های دانش بنیان راه اندازی شد

نوتاش، با اشاره به تسهیلات توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی، یادآور شد: این تسهیلات در حوزه آموزش، مشاوره، توسعه بازار، استاندارد و تأییدیه، حفاظت از مالکیت فکری، رویدادها و شبکه سازی، رتبه بندی رقابت پذیری و کمک هزینه تحقیق و توسعه به فناوران اعطا خواهد شد.

افزایش صدور ضمانت نامه برای شرکت های دانش بنیان

مدیر پذیرش صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به مبلغ ضمانت نامه صادر شده از آذرماه ۹۷ تاکنون برای شرکت های دانش بنیان، اظهار کرد: صدور ضمانت نامه از طریق شبکه بانکی و مورد پذیرش کلیه کارفرمایان با ایجاد شرایط ترجیحی برای شرکت ها انجام شده که این میزان ۳۷ برابر عملکرد گذشته صندوق نوآوری و شکوفایی است.

به گفته وی در سال ۱۳۹۸ به میزان ۱۱ میلیارد تومان حمایت بلاعوض برای بیش از ۳ هزار درخواست شرکت های دانش بنیان اعطا شده است و میزان حمایت بلاعوض صندوق در سال گذشته بیش از ۴ برابر سال های قبل بوده است که در سه ماهه ابتدایی امسال، هزار و ۲۰۰ درخواست برای دریافت خدمات توانمندسازی ثبت شده است.

وی ارائه ضمانت نامه مبلغ تسهیلات مصوب، وضعیت اعتباری شرکت، وضعیت مالی و ریسک های طرح را از معیارهای تأثیرگذار در میزان و نوع تضامین ارائه شده از سوی صندوق نوآوری نام برد و یادآور شد: تسهیلات نمونه سازی این صندوق نیز برای نمونه سازی صنعتی یک محصول دانش بنیان، حمایت از ارتقا یا توسعه نمونه مهندسی این محصول، ظرفیت سازی برای ورود محصولات به بازار، تأییدیه فنی و تست عملکرد نمونه محصول در شرایط واقعی و فرآیندهای صرفاً تحقیق و توسعه اختصاص می یابد.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.