سرمایه گذاران دانش بنیان، بیمه می شوند

سرمایه گذاران شرکت های دانش بنیان

سرمایه گذاران شرکت های دانش بنیان می توانند از این پس خود را بیمه کنند که سرمایه شان با شکست پروژه از بین نرود.
محمدحسین رضوانیان، مدیر ارزیابی سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار کرد: برای اولین بار موضوع ضمانت سرمایه گذاری طرح های دانش بنیان در کشور مطرح شده است و مذاکرات و توافقات این موضوع با بیمه مرکزی نهایی و قرارداد آن نیز منعقد شده است.

وی با بیان اینکه در این خدمت جدید، ضمانت سرمایه گذاری در طرح های مد نظر است، هدف صندوق نوآوری و شکوفایی را از ایجاد این خدمت کاهش ریسک سرمایه گذاری در طرح های دانش بنیان برشمرد و اظهار کرد: این اقدام موجب ایجاد جذابیت برای بخش های خصوصی کشور به منظور ورود به این عرصه خواهد شد.

سرمایه گذاران شرکت های دانش بنیان

تضمین سرمایه گذاری

به گفته رضوانیان، قاعدتاً سرمایه گذاران انتظار بازده متناسب با ریسک پذیرفته شده خود را دارند که با توجه به ریسک های سرمایه گذاری در صنایعی با فناوری بالا و دانش بنیان، سرمایه گذاران به دنبال بازده های بالاتر از میانگین سرمایه گذاری در بخش های دیگر خواهند بود، ولی با توجه به ذات سرمایه گذاری در حوزه دانش بنیان، می‌توان با تضمین سرمایه گذاری صورت گرفته بخشی از این ریسک ها را مدیریت و برای بخش خصوصی، ایجاد جذابیت کرد.

وی تاکید کرد: در همین راستا قرار است که شرکت های بیمه، جهت ارایه بیمه سرمایه گذاری به متقاضیان با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی اقدام کنند.
رضوانیان با بیان این که در واقع بیمه سرمایه گذاری خدمتی جدید است که صندوق نوآوری و شکوفایی با همکاری بیمه مرکزی بعد از این ارائه می کند، بیان کرد: در واقع این بیمه می تواند تضمینی برای سرمایه گذار باشد که در صورت شکست طرح، ضرر و زیان سرمایه گذار را کاهش دهد.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   تولید ایمپلنت های دندان

کاهش ریسک سرمایه گذاری

مدیر ارزیابی سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه معمولاً طرح ها برای بازه های ۳ تا ۵ ساله تعریف و عملیاتی می شوند، عنوان کرد: متقاضیان می توانند برای این مدت زمان سرمایه گذاری خود را بیمه کنند.

وی خاطرنشان کرد: در واقع اگر پروژه دانش بنیان به نتیجه برسد که سرمایه گذار از سود طرح منتفع خواهد شد ولی اگر به هر دلیلی پروژه به اهداف خود نرسد، شرکت بیمه گر، ضرر و زیان سرمایه گذار را مطابق تعهد خود جبران خواهد نمود.

رضوانیان عنوان کرد: این خدمت در اکوسیستم دانش بنیان کشور کاملاً جدید است و همه اقدامات لازم برای ایجاد این خدمت با بیمه مرکزی نهایی شده است.

وی در پایان گفت: از این به بعد سرمایه گذاران طرح های دانش بنیان میتوانند با بیمه کردن سرمایه گذاری های خود، ریسک سرمایه گذاری خود را کاهش دهند.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.