شرکت های دانش بنیان، آینده اقتصاد ایران

نیازمندی اقتصاد دانش بنیان به استانداردهای جدید

معاون علمی و فناوری رییس جمهور، در خصوص نیاز کشور به کسب و کارهای دانش بنیان سخن گفت و  افزود اقتصاد دانش بنیان منشا تحولات بنیادین در آینده کشور است. همچنین سیستم های سنتی کنونی اقتصادی را محکوم به شکست دانست و تصریح کرد:

شرکت های دانش بنیان، آینده اقتصاد ایران را رقم خواهند زد و سیستم های سنتی که هنوز مقاومت نشان می دهند، حذف خواهند شد.”

سورنا ستاری در آیین روز ملی کیفیت که در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد، گفت:

” بخش های خصوصی و دولتی که همچنان به روش سنتی کار می کنند، هرچند هم مقاومت کنند نمی توانند مقابل جوانان دانش بنیان مقاومت کنند و این سیستم های سنتی بزودی از بین می روند و محکوم به شکست هستند.”

نیاز کشور به کسب و کارهای دانش بنیان

معاون ریاست جمهوری، در خصوص نیاز کشور به کسب و کارهای دانش بنیان گفت:

“کشور امروز نیازمند زیست بوم است و وام و تسهیلات دیگر پاسخگوی این نیازها نیست. شرکت هایی موفق هستند که بتوانند روی جوانان و ایده های آنان سرمایه گذاری کنند.”

ستاری با اشاره به کم ارزش بودن مدرک آکادمیک در زمینه کسب و کارهای دانش بنیان، افزود:

“هم اکنون شاهد این هستیم که یک نوجوان در مقطع راهنمایی تحصیل می کند اما در یک شرکت برزگ استارت آپی کدنویسی انجام میدهد و درآمد چندصد دلاری در ماه دارد.”

نیاز کشور به کسب و کارهای دانش بنیان

تبدیل آموزش به اقتصاد دانش بنیان، راهکار پیشرفت کشور

وی افزود:

“امروزه شرکت هایی بدون حتی یک مترمربع فضای فیزیکی اما با ارزش چند میلیارد دلاری سر برآورده اند و بطور نمونه ارزش شرکت واتس آپ ۴۸ میلیارد دلار اعلام می شود؛ حال فکر کنید که ما برای دستیابی به این ارزش مالی باید چقدر در کشور نفت بفروشیم؟”

وی ادامه داد:

“این روزها در کشور شاهد ارائه آمار، ارقام و تحلیل های غلطی از سوی منابعی مانند صندق بین المللی پول هستیم بدون اینکه این گزارش ها وجود خارجی و فیزیکی داشته باشند. این مراکز مشکل اصلی آموزش کشور را مهاجرت اعلام می کنند در حالی که درست نیست.”

ستاری اظهار کرد:

“در چند سال گذشته به مدلی رسیدیم که چگونه بتوانیم آموزش را به اقتصاد دانش بنیان تبدیل کنیم و ثمره آن جوان هایی هستند که استارتاپ های خود را ایجاد و راه اندازی کرده اند و می دانیم اقتصاد دانش بنیان منشا تحولات بنیادین در آینده کشور است .”

اقتصاد دانش بنیان منشا تحولات بنیادین در آینده کشور

وی پایه و اساس اقتصاد دانش بنیان را فکر و ذهن مدیران آن برشمرد و افزود:

” سرمایه این افراد نه در جیبشان است و نه در مقدار پول شان بلکه پایه و اساس اقتصاد نوین و جدید، فکر و ذهن فرزندان خودمان هستند. بدانید که اقتصاد دانش بنیان منشا تحولات بنیادین در آینده کشور است. بنابراین ما باید خود را با این تحولات هماهنگ کنیم و بدانیم راهی جز این نداریم.”

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.