مجتمع شورای حل اختلاف شرکت های دانش بنیان و نخبگان تاسیس شد

مجتمع شورای حل اختلاف ویژه رسیدگی به اختلافات شرکت های دانش بنیان

مجتمع شورای حل اختلاف ویژه رسیدگی به اختلافات شرکت های دانش بنیان و نخبگان برای نخستین بار در کشور تاسیس شد و فعالیت خود را در پارک فناوری پردیس آغاز کرد.

به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پارک فناوری پردیس و قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران، مجتمع شورای حل اختلاف ویژه رسیدگی به اختلافات شرکت های دانش بنیان و نخبگان، برای نخستین بار در ایران، در پارک فناوری پردیس شروع به کار کرد.

تاسیس این شورا با توجه به وجود هزاران مخترع و شرکت دانش بنیان در سراسر کشور، به ویژه در پارک های فناوری و علم و فناوری و ضرورت تاسیس شورای حل اختلاف با رویکرد رسیدگی تخصصی به اختلافات مخترعان و شرکت های دانش بنیان در حوزه علم و فناوری، طراحی و اجرا شده است.

مجتمع شورای حل اختلاف ویژه رسیدگی به اختلافات شرکت های دانش بنیان

اختیارات قضات شورای حل اختلاف شرکت های دانش بنیان

قضات این شورا علاوه بر داشتن اختیارات ذکر شده در مواد ۹ و ۱۱ قانون شوراهای حل اختلاف، مطابق با ماده ۸ قانون ذکر شده، به درخواست اشخاص حقیقی و حقوقی، امکان رسیدگی به اختلافات و ایجاد صلح و سازش در تمامی امور مدنی و حقوقی، تمامی جرائم قابل گذشت و جنبه خصوصی جرائم غیرقابل گذشت را نیز خواهند داشت.

در صورتی که در تمامی قرادادهای بین اشخاص حقیقی و حقوقیِ فعال در جامعه علمی کشور، شرط داوری شورای حل اختلاف ویژه رسیدگی به اختلافات شرکت های دانش بنیان و نخبگان لحاظ شود، طرفین قرارداد امکان بهره مندی از مزایای تخصصی شورا را خواهند داشت، همچنین امکان مراجعه به شورا، در صورت عدم پیش بینی نقش داوری برای شورا در قرارداد، بعد از وقوع اختلاف وجود خواهد داشت.

ضرورت تخصصی شدن شوراهای حل اختلاف شرکت های دانش بنیان

تمامی مخترعان و شرکت های دانش بنیان می توانند برای ارتباط با این شورا یا کسب اطلاعات بیشتر، روزهای شنبه و دوشنبه از ساعت ۱۵ تا ۱۸ با شماره های ۷۶۲۵۰۰۳۴ و ۷۶۲۵۰۰۳۳ تماس بگیرند.

نهاد شورای حل اختلاف پس از افزایش حجم دعاوی و پرونده های ارجاعی به دادگستری، به منظور کاهش مراجعات مردمی و افزایش مشارکت‌ آن ها در رفع اختلاف های محلی و حل مشکلاتی که ماهیت قضایی ندارند یا از پیچیدگی قضایی کمتری برخوردارند، تاسیس شد، بعد از مدتی با آشکار شدن ضرورت تخصصی شدن شوراهای حل اختلاف در جهت رسیدگی سریع تر و با دقت تر به پرونده ها، شوراهای حل اختلاف تخصصی تاسیس شدند، شوراهای حل اختلاف اصناف، مانند شورای حل اختلاف ویژه بانک ها یا امور پزشکی، از این دسته هستند.

امتیاز :
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (بدون نظر)
Loading...
به اشتراک بگذارید :

مشاوره رایگان آنلاین

با ما راحت باشید. هر سوال و درخواستی دارید تماس بگیرید. مشاوران ما به صورت رایگان به شما خدمت رسانی مینمایند.دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید. شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714517 تماس بگیرید.