شرکت‌های دانش بنیان ایران در باکو

شرکت‌های دانش بنیان ایران در باکو

همایش مشترک تجاری شرکت های دانش بنیان ایران و جمهوری آذربایجان 

همایش مشترک تجاری شرکت ‌های دانش بنیان و خلاق جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان برگزار شد. در این همایش مسئولان و فعالان بیش از ۵۰ شرکت ایرانی و ۶۰ شرکت جمهوری آذربایجان شرکت کردند. ارائه توانمندی های شرکت های دانش بنیان در باکو و قابلیت ایران در دانش بنیان برای ورود به بازار‌های جمهوری آذربایجان و کشور‌های منطقه از جمله اهداف برگزاری این همایش بود.

در این همایش، که به همت طرف جمهوری آذربایجان، سفارت جمهوری اسلامی ایران و سرپرستی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و همچنین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران، برگزار شد، شرکت های ایرانی به ارائه توانمندی های خود در زمینه های نرم افزار، مواد پلیمری، اتوماسیون و تولید محصولات صنعتی و آزمایشگاهی پرداختند.

 همایش مشترک تجاری شرکت های دانش بنیان ایران و جمهوری آذربایجان

قابلیت های ایران در حوزه دانش بنیان


علی وحدت، رییس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری اسلامی ایران، در این همایش با اشاره به قابلیت های جمهوری اسلامی ایران در حوزه دانش بنیان و فناوری گفت:

” در حال حاضر بیش از ۴ هزار و پانصد شرکت دانش بنیان خصوصی درکشور ایران فعال هستند.”


وی با بی نظیر خواندن اکوسیستم استارت آپ ها و دانش بنیا‌ن های ایرانی در منطقه گفت:

” این توانمندی ها، فرصت و امکانی را ایجاد می‌کند که این شرکت ها بتوانند در کشور‌های دیگر بازار‌های خوبی را پیدا کنند . تجربه ما در دیگر کشور‌ها موفق بوده و امیدواریم در جمهوری آذربایجان هم به دستاورد‌های خوبی دست یابیم.”

حمایت های صندوق نوآوری و شکوفایی


وحدت، ضمن ابراز امیدواری به عقد قرارداد شرکت های ایرانی با شرکت ‌های آذربایجان در این همایش گفت:

“این شرکت ‌ها از حمایت ‌های صندوق نوآوری و شکوفایی برای تامین مالی قرارداد‌ها و ضمانت‌های لازم برخوردار هستند.”

قابلیت های ایران در حوزه دانش بنیان

توسعه ی روابط ایران و آذربایجان

جواد جهانگیر زاده، سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان هم در این همایش با اشاره به توسعه روابط دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان و شرایط خوب آن و ضرورت تداوم وتوسعه آن، حضور شرکت های دانش بنیان در باکو را نشان از عزم و اراده این شرکت ها برای توسعه روابط دانست و افزود:

” این شرکت ‌ها ظرفیت جدید همکاری تلقی می‌شوند و امیدوارم این ظرفیت در راستای منافع دو کشور به کار گرفته شود.”

سفیر ایران در همایش شرکت های دانش بنیان در باکو با اعلام اینکه روابط تجاری دو کشور از ۲۲۰ میلیون دلار در سال ۱۳۹۵ اکنون بیش از سه ونیم برابر افزایش یافته است افزود :

“تلاش می‌کنیم حجم مبادلات تجاری بیش از پیش افزایش یابد.”

تنوع فعالیت شرکت های دانش بنیان ایرانی


وی با اشاره به تنوع فعالیت ایرانی حاضر در باکو گفت:

” کار‌های خوبی در حال شکل گیری است و طبیعی است که حضور چند روزه این شرکت ‌ها منجر به عقد قرارداد خواهد شد و این هم در افزایش دانش فنی دو کشور و هم در توسعه و افزایش حجم مبادلات دو جانبه موثر خواهد بود.”


در ادامه این همایش فعالان شرکت های دانش بنیان دو کشور برای آشنایی با توانمندی‌های همدیگر و توسعه همکاری ها بصورت چهره به چهره به گفتگو نشستند که این ارتباط مستقیم نتایج خوبی را برای نهایی کردن و عقد قرار داد برخی از شرکت ها در پی داشت.

افتتاح دفتر نوآوری شرکت های دانش بنیان


هئیت اعزامی از ایران درقالب شرکت ‌های به سرپرستی علی وحدت ، رئیس هئیت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری اسلامی ایران در مدت سه روز خود در باکو با مقامات این کشور در حوزه فعالیت‌های دانش بنیان و اقتصادی و صنعتی دیدار و گفتگو خواهند کرد.
افتتاح دفتر نوآوری شرکت های دانش بنیان در قالب نمایشگاه دائمی برای نمایش توانمندی های این شرکت ها در جمهوری آذربایجان از دیگر برنامه های سفر این هئیت ایرانی است که این نمایشگاه با فعالیت بخش خصوصی به عنوان پایگاه صادراتی به شکل دائمی فعالیت خواهد کرد.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.