معافیت کارمندان کلیدی شرکت های دانش بنیان از سربازی

استفاده شرکت های دانش بنیان از تسهیلات معافیت سربازی

استفاده شرکت های دانش بنیان از تسهیلات معافیت سربازی یکی از تمهیدات ویژه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری مراجع ذیصلاح است.

مساعدت این نهادها و پیگیری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دو امکان امریه و پروژه جایگزین خدمت، از جمله راهکارهایی هستند که امکان استفاده شرکت های دانش بنیان را از این خدمت فراهم می سازد.

با توجه به این که ممکن است شرکت های دانش بنیان در مراحلی از کار تحقیق و توسعه یا تولید، نیاز مبرمی به برخی شاغلان کلیدی خود داشته باشند، امکانی فراهم شده است که این افراد، خدمت سربازی خود را در همان شرکت بگذرانند و در جبهه دانش به کشور خدمت کنند.

استفاده شرکت های دانش بنیان از تسهیلات معافیت سربازی

اخذ امریه و پروژه جایگزین خدمت

فرد متقاضی می تواند به دو صورت، خدمت خود را در این شرکت ها بگذراند، روش اول اخذ امریه در است و روش دوم گرفتن پروژه جایگزین خدمت برای صنایع دفاعی و کشوری یا برای شرکت های دانش بنیان است، ممکن است که فرد متقاضی در حال کار در یک شرکت دانش بنیان باشد یا آن که دارای دانش و تخصصی باشد که یک شرکت دانش بنیان به شکل مبرمی به آن نیاز داشته باشد.

لازم است شخص فعال فناور متقاضی استفاده از تسهیلات سرباز امریه به عنوان نیروی رسمی در شرکت به فعالیت بپردازد و حداقل دارای سه ماه سابقه بیمه در این مجموعه باشد. البته هر شرکت دانش بنیانی نمی‌تواند از تسهیلات نظام وظیفه تخصصی استفاده کند و باید از شرایط لازم برخوردار باشد. این قانون شامل حال فعالان دارای مدرک تحصیلی کمتر از کارشناسی نیز نمی شود و مشمولان دارای غیبت هم نمی‌توانند برای برخورداری از این تسهیلات اقدام کنند.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   کدهای گمرکی برای کالاهای دانش بنیان

میزان امتیازات مورد نیاز پروژه سربازی

پس از اطمینان از دارا بودن شرایط می توانید نسبت به بارگذاری مدارک درخواستی در سامانه سینا بنیاد ملی نخبگان اقدام کنید.

برای برخورداری از این خدمت باید از سطح مشخصی از امتیاز برخوردار باشید امتیازات به دو بخش امتیازات علمی و فناورانه تقسیم بندی می شود که لازم است، شخص متقاضی حداقل در این رابطه ۶۰ امتیاز را کسب کند.

بخش اول امتیازات، شامل مقالات علمی، کتاب، دانشگاه محل تحصیل و بخش دوم( امتیازهای فناورانه) شامل سمت در شرکت، مدت زمان فعالیت در شرکت و برخی موارد دیگر است. در صورتی که در هر کدام از بخش های علمی و فناوری، فعالیتی داشته اید لازم است در سامانه سینا اطلاعات آن را تکمیل کنید و مدارک مورد نیاز را بارگذاری کنید و سپس درخواست خود را ارسال کنید.

یکی از مهم ترین بخش های این سامانه برای تکمیل اطلاعات، بخش مربوط به اطلاعات شرکت دانش بنیان می باشد که شامل کاربرگ های فعالیت در شرکت و رزومه کاری فرد است که در سربرگ شرکت تکمیل و مهر و امضا شده و اسکن آن در سامانه بارگذاری گردیده است. در این کاربرگ، شرکت علاوه بر درج اطلاعات کاری به شما اجازه می دهد از سهمیه شرکت برای جذب شما به عنوان سرباز امریه یا سرباز فناور استفاده شود.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.