نمایشگاه استانبول

نمایشگاه استانبول

نمایشگاه شهر هوشمند استانبول

شاوردی، مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی از انعقاد قرارداد همکاری بین شرکت دانش بنیان ایرانی و شرکت ترکیه ای به مبلغ هشت میلیون یورو خبر داد.

مرضیه شاوردی درباره هشتمین نمایشگاه و کنگره شبکه، انرژی و شهر هوشمند استانبول که در آخرین روزهای خرداد ماه برگزار شد، گفت: در این نمایشگاه که ۲۷ تا ۲۸ خردادماه برگزار شد، پاویون شرکت های دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی با حضور فعال ۲۰ شرکت دانش بنیان کشورمان در حوزه های مختلف فناورانه و نوآورانه شهری برپا شد و این شرکت ها به ارائه توانمندی های خود پرداختند.

وی با بیان اینکه پاویون با حمایت بلاعوض ۹۰ درصدی صندوق نوآوری و با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد، گفت: این رویداد مهم آسیایی ـ اروپایی با حضور وزیر حمل و نقل و زیرساخت، رییس انجمن شهر هوشمند و رییس اتحادیه شهرداران ترکیه، همچنین شهردار استانبول و نمایندگان اتحادیه اروپا در استانبول، علی ناظمی، معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی و کوروش جعفری رایزن اقتصادی سرکنسولگری کشورمان افتتاح شد.

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی تاکید کرد: هدف از برگزاری این پاویون توسعه صادرات محصولات دانش‌بنیان بوده است. صادرات محصولات و خدمات دانش بنیان در مقایسه با صادرات سایر تولیدات غیرنفتی، ارزش‌افزوده اقتصادی بیشتری دارد و می‌ تواند تأثیر شایان توجهی بر ارتقای سطح فناوری سایر بخش‌های مرتبط نیز داشته باشد.

نمایشگاه استانبول

شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه

وی ادامه داد: یکی از مسیرهای رشد شرکت‌ های توانمند دانش ‌بنیان، نگاه به بازارهای صادراتی و در نتیجه کسب آمادگی و ایجاد زیرساخت‌ های لازم برای ورود و رقابت در این بازارها است.

شاوردی‌ گفت: برای ورود به بازارهای صادراتی مسیرهای مختلفی مانند عرضه مستقیم محصول به بازار ، همکاری ‌های فناورانه، راه اندازی خط تولید مشترک، سرمایه گذاری خارجی و … وجود دارد. حضور در نمایشگاه ها و رویدادهای بین المللی یکی از اولین گام ها در شناخت بازار خارجی و عرضه مستقیم محصول به این بازارها است.

وی افزود: از این‌رو، صندوق نوآوری و شکوفایی در سال جاری علاوه بر برپایی پاویون شرکت ‌های دانش‌ بنیان در این نمایشگاه، از حضور شرکت ‌های دانش ‌بنیان در پاویون نمایشگاه‌های ۱*۴ سوریه با حضور ۳۰ شرکت دانش‌ بنیان، نمایشگاه تجهیزات پزشکی اکسپومد ترکیه با حضور ۱۴ شرکت دانش ‌بنیان، نمایشگاه اختصاصی ایران در ارمنستان با حضور ۲۳ شرکت دانش‌ بنیان و نمایشگاه بیلدکس سوریه با حضور هشت شرکت دانش ‌بنیان نیز حمایت کرده است.

برنامه های نمایشگاه استانبول

شاوردی بازدید نهادهای دولتی و خصوصی خارجی و برگزاری جلسات مذاکره با شرکت‌های بین‌المللی حاضر در این رویداد را از جمله مهم‌ترین برنامه‌ های نمایشگاه بیان کرد و گفت: پاویون فناورانه ایران با استقبال بازدیدکنندگان و مهمانان ویژه کنگره، شرکت‌های خصوصی، شهرداران و مقامات ترکیه مواجه شد.

وی تصریح کرد: رییس اتحادیه شهرداران ترکیه، شهردار استانبول، معاون وزیر حمل‌ و نقل و زیرساخت و یازده شهردار این کشور از جمله بازدیدکنندگان مهم پاویون شرکت ‌های دانش ‌بنیان ایران بودند.

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی همچنین از انعقاد قرارداد همکاری بین شرکت دانش ‌بنیان ایرانی و شرکت ترکیه ‌ای به مبلغ هشت میلیون یورو در محل برگزاری پاویون دانش ‌بنیان خبر داد و افزود: قرارداد مذکور در راستای همکاری بین شرکت‌ های دانش ‌بنیان کشورمان و ترکیه با حضور معاون سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی و رایزن اقتصادی سرکنسولگری ایران در استانبول به امضا رسید.

شاوردی یادآور شد: در سه ماهه ابتدایی سال جاری بیش از ۹۵ شرکت دانش ‌بنیان با حمایت بلاعوض صندوق در نمایشگاه‌ های خارج از کشور حضور داشته ‌اند و دستاوردهای صادراتی این شرکت‌ ها شامل اعطای نمایندگی فروش، قرارداد همکاری، توافق اولیه برای راه ‌اندازی خط تولید و … بسیار مناسب ارزیابی شده است.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.