نمایشگاه استانبول

نمایشگاه استانبول

نمایشگاه شهر هوشمند استانبول

شاوردی، مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی از انعقاد قرارداد همکاری بین شرکت دانش بنیان ایرانی و شرکت ترکیه ای به مبلغ هشت میلیون یورو خبر داد.

مرضیه شاوردی درباره هشتمین نمایشگاه و کنگره شبکه، انرژی و شهر هوشمند استانبول که در آخرین روزهای خرداد ماه برگزار شد، گفت: در این نمایشگاه که ۲۷ تا ۲۸ خردادماه برگزار شد، پاویون شرکت های دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی با حضور فعال ۲۰ شرکت دانش بنیان کشورمان در حوزه های مختلف فناورانه و نوآورانه شهری برپا شد و این شرکت ها به ارائه توانمندی های خود پرداختند.

وی با بیان اینکه پاویون با حمایت بلاعوض ۹۰ درصدی صندوق نوآوری و با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد، گفت: این رویداد مهم آسیایی ـ اروپایی با حضور وزیر حمل و نقل و زیرساخت، رییس انجمن شهر هوشمند و رییس اتحادیه شهرداران ترکیه، همچنین شهردار استانبول و نمایندگان اتحادیه اروپا در استانبول، علی ناظمی، معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی و کوروش جعفری رایزن اقتصادی سرکنسولگری کشورمان افتتاح شد.

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی تاکید کرد: هدف از برگزاری این پاویون توسعه صادرات محصولات دانش‌بنیان بوده است. صادرات محصولات و خدمات دانش بنیان در مقایسه با صادرات سایر تولیدات غیرنفتی، ارزش‌افزوده اقتصادی بیشتری دارد و می‌ تواند تأثیر شایان توجهی بر ارتقای سطح فناوری سایر بخش‌های مرتبط نیز داشته باشد.

نمایشگاه استانبول

شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه

وی ادامه داد: یکی از مسیرهای رشد شرکت‌ های توانمند دانش ‌بنیان، نگاه به بازارهای صادراتی و در نتیجه کسب آمادگی و ایجاد زیرساخت‌ های لازم برای ورود و رقابت در این بازارها است.

شاوردی‌ گفت: برای ورود به بازارهای صادراتی مسیرهای مختلفی مانند عرضه مستقیم محصول به بازار ، همکاری ‌های فناورانه، راه اندازی خط تولید مشترک، سرمایه گذاری خارجی و … وجود دارد. حضور در نمایشگاه ها و رویدادهای بین المللی یکی از اولین گام ها در شناخت بازار خارجی و عرضه مستقیم محصول به این بازارها است.

وی افزود: از این‌رو، صندوق نوآوری و شکوفایی در سال جاری علاوه بر برپایی پاویون شرکت ‌های دانش‌ بنیان در این نمایشگاه، از حضور شرکت ‌های دانش ‌بنیان در پاویون نمایشگاه‌های ۱*۴ سوریه با حضور ۳۰ شرکت دانش‌ بنیان، نمایشگاه تجهیزات پزشکی اکسپومد ترکیه با حضور ۱۴ شرکت دانش ‌بنیان، نمایشگاه اختصاصی ایران در ارمنستان با حضور ۲۳ شرکت دانش‌ بنیان و نمایشگاه بیلدکس سوریه با حضور هشت شرکت دانش ‌بنیان نیز حمایت کرده است.

برنامه های نمایشگاه استانبول

شاوردی بازدید نهادهای دولتی و خصوصی خارجی و برگزاری جلسات مذاکره با شرکت‌های بین‌المللی حاضر در این رویداد را از جمله مهم‌ترین برنامه‌ های نمایشگاه بیان کرد و گفت: پاویون فناورانه ایران با استقبال بازدیدکنندگان و مهمانان ویژه کنگره، شرکت‌های خصوصی، شهرداران و مقامات ترکیه مواجه شد.

وی تصریح کرد: رییس اتحادیه شهرداران ترکیه، شهردار استانبول، معاون وزیر حمل‌ و نقل و زیرساخت و یازده شهردار این کشور از جمله بازدیدکنندگان مهم پاویون شرکت ‌های دانش ‌بنیان ایران بودند.

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی همچنین از انعقاد قرارداد همکاری بین شرکت دانش ‌بنیان ایرانی و شرکت ترکیه ‌ای به مبلغ هشت میلیون یورو در محل برگزاری پاویون دانش ‌بنیان خبر داد و افزود: قرارداد مذکور در راستای همکاری بین شرکت‌ های دانش ‌بنیان کشورمان و ترکیه با حضور معاون سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی و رایزن اقتصادی سرکنسولگری ایران در استانبول به امضا رسید.

شاوردی یادآور شد: در سه ماهه ابتدایی سال جاری بیش از ۹۵ شرکت دانش ‌بنیان با حمایت بلاعوض صندوق در نمایشگاه‌ های خارج از کشور حضور داشته ‌اند و دستاوردهای صادراتی این شرکت‌ ها شامل اعطای نمایندگی فروش، قرارداد همکاری، توافق اولیه برای راه ‌اندازی خط تولید و … بسیار مناسب ارزیابی شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.