معافیت بیمه ای شرکت های دانش بنیان

معافیت بیمه ای به ۸۵۰ شرکت‌ دانش بنیان

رییس مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خبر از استفاده بیش از ۸۵۰ شرکت دانش بنیان از معافیت های بیمه ای داد.

محمد صاحبکار خراسانی با اشاره به معافیت های بیمه ای ذیل بخشنامه ۱۲/۱۴ سازمان تأمین اجتماعی گفت: با همکاری سازمان تأمین اجتماعی، بخشنامه ۱۲/۱۴ این سازمان در اواخر سال ۱۳۹۷ صادر شد و بر این اساس تمامی قراردادهای دانش بنیان که به تائید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برسد، از پرداخت حق بیمه قراردادها معاف شده اند.

صاحبکار خراسانی ادامه داد: از سال ۹۷ که معافیت پرداخت حق بیمه قراردادهای دانش بنیان به جریان افتاد، بیش از۸۵۰ شرکت دانش بنیان توانستند از معافیت های بیمه ای بهره ‌مند شوند.

به گفته وی، متقاضیان برای استفاده از این معافیت باید موارد خواسته شده در فرم درخواست را که اعم از موضوع قرارداد، نام کارفرما، تاریخ آغاز و پایان و مبلغ قرارداد است را تکمیل و در ادامه فایل تصویر قرارداد و تصویر نامه اتمام را بارگذاری و پس از بازبینی کلیه اطلاعات وارد شده، درخواست خود را ثبت کنند.

معافیت بیمه ای به ۸۵۰ شرکت‌ دانش بنیان

شعب تخصص بیمه برای دانش بنیان ها

رئیس مرکز شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین به ایجاد شعبات تخصصی بیمه برای شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: به منظور یکپارچگی در اجرای قوانین و رسیدگی تخصصی به امور بیمه ای شرکت های دانش بنیان، شعبه های خاصی در تهران، اصفهان، خوزستان، فارس، بوشهر، اردبیل، زنجان، مازندران و قزوین تعیین شده است که اطلاعات آنها در سایت Daneshbonyan.ir آمده است و شرکت های دانش بنیان در صورت تمایل می توانند با مراجعه به واحد درآمد شعبات معرفی شده در هر استان، نسبت به انتقال کد کارگاهی و دیگر امورات بیمه ای خود اقدام کنند.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   معافیت گمرکی شرکت های دانش بنیان

صاحبکار خراسانی ابراز امیدواری کرد با همکاری ادارات کل بیمه تامین اجتماعی در سایر استان ها، این شعبات تخصصی در تمامی استان ها دایر شود.

شاخه های خدمات بیمه به دانش بنیان ها

عضو هیئت علمی پژوهشکده مطالعات فناوری با اشاره به اینکه خدمات بیمه ای برای شرکت های دانش بنیان به همین جا ختم نمی شود، افزود: تفاهم نامه معاونت علمی و شرکت بیمه ایران خدمت دیگری است که مرکز شرکت های دانش بنیان ارائه می کند.

صاحبکار در ادامه گفت: براساس تفاهم نامه با بیمه ایران، بیمه های بازرگانی همراه با تخفیف در چهار شاخه مسئولیت (کارفرما، حرفه‌ای و کالا)، تکمیلی درمان، آتش سوزی و مهندسی برای شرکت های دانش بنیان صادر می شود و شرکت های متقاضی می توانند با مراجعه به نمایندگی های بیمه ایران این بیمه نامه ها را تهیه کنند.

وی بیمه مسئولیت کالا را یکی از مهم ترین شاخه های بیمه مسئولیت برشمرد و اعلام کرد: مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان برای ترغیب شرکت های دانش بنیان با درآمد کمتر از ۱۰۰میلیارد ریال به استفاده از این بیمه نامه، از خرید بیمه نامه های مسئولیت کالا تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال حمایت می کند.

مشاوره رایگان بیمه به دانش بنیان ها

رییس مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به قوانین و بخشنامه های متعدد بیمه ای و نیاز شرکت های دانش بنیان به دانستن این موارد گفت: از سال ۱۳۹۴ خدمات مشاوره ای رایگان بیمه ای برای شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته شد که در سال ۱۳۹۸ چیزی نزدیک به ۲۶۰ شرکت از مشاوره های بیمه ای مرکز دانش بنیان استفاده کردند.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   تسهیلات شرکت های دانش بنیان

صاحبکار خراسانی همچنین بیان کرد: با تمام تلاش هایی که مرکز شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان برای کاهش مشکلات بیمه ای شرکت های دانش بنیان انجام داده است اما همچنان برخی از مشکلات برای شرکت ها وجود دارد که بایستی با همت و تلاش مضاعف این مشکلات در سال های آتی به حداقل برسد و شرکت های دانش بنیان با آسودگی بیشتر بتوانند به فعالیت های خود بپردازند.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.