خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی

تسهیلات مالی صندوق نوآوری و شکوفایی

حمایت های مالی صندوق نوآوری

رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان این که در کنار همه اجزای اکوسیستم نوآوری کشور یک نهاد تامین مالی راه اندازی شده است، گفت: علاوه بر آن ۸۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری به صندوق های پژوهش و فناوری اختصاص یافته است.

دکتر علی وحدت در مراسم رونمایی از سلسله رویدادهای پیوند؛ معرفی استارت آپ های حوزه زیستی و مسکن که به صورت مجازی در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، با تاکید بر این که در سال گذشته اتفاقات خوبی از لحاظ ساختاری در حوزه تامین مالی رخ داده است، افزود: فعالیت هایی که در این دو سال اخیر انجام شده، با ۱۰ سال گذشته قابل مقایسه نیست و طی این چند سال اخیر پارک های علم و فناوری، شرکت های دانش بنیان، مراکز نوآوری، شتابدهنده ها، هسته های فناور تحولات زیادی را تجربه کردند.

وی با بیان این که در ۲ سال اخیر در کنار اکوسیستم نوآوری، اجزای تامین مالی شکل گرفته است، اظهار کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته در تمام کشور صندوق های پژوهش و فناوری را راه اندازی کردیم، به گونه ای که در حال حاضر در ۳۱ استان کشور این صندوق های تامین مالی راه اندازی شده اند، ضمن آن که در کنار دانشگاه ها یک صندوق ایجاد شد و در حوزه های تخصصی ICT، نانو، نفت و زیست فناوری یک صندوق مالی ایجاد شده است. این اقدام به این معنا است که در کنار اجزای اکوسیستم نوآوری کشور، نهادهای تامین مالی چابک و غیر دولتی شکل گرفته است.

تسهیلات مالی صندوق نوآوری و شکوفایی

سرمایه صندوق های فناوری

وحدت، در خصوص سرمایه صندوق های پژوهش و فناوری گفت: در حال حاضر ۸۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری به این صندوق ها اختصاص یافته که پیش از این ها، ۷۰ میلیارد تومان بوده است و طی دو سال گذشته میزان ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد خدمات مالی به صورت مستقیم و غیر مستقیم در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار گرفته است.

رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی، با بیان این که ۶۰ خدمت و سرویس از سوی این صندوق به شرکت ها ارائه می شود، یادآور شد:  ما به جای این که منتظر باشیم که شرکت های دانش بنیان به سمت ما بیایند، خودمان در مرحله ابتدایی فعالیت شرکت ها ورود پیدا کردیم تا از سقوط آن ها در دره مرگ جلوگیری شود و از شرکت ها برای دریافت تسهیلات دعوت می شود.

وحدت با بیان این که در حال حاضر دو سرویس جدید برای ارائه خدمات به شرکت های دانش بنیان در صندوق راه اندازی کردیم، در این باره توضیح داد: یکی از این خدمات، گرنت فناوری است که اگر شرکت های دانش بنیان بخواهند، به آن ها گرنت رایگان اعطا می کنیم؛ تا کنون ۱۲۷ طرح در این خط اعلام شده است.

رویدادهای صندوق نوآوری

وحدت در خصوص آغاز به کار رویداد پیوند از امروز ادامه داد: در این مسیر باید زمینه سازی مناسبی برای تولید بیشتر در قالب این رویداد ایجاد شود؛ چرا که پیوند، اتفاق مهمی است که می تواند هسته های فناور و شرکت های دانش بنیان را به شتابدهنده ها ارتباط دهد تا تولید یک محصول دانش بنیان را داشته باشیم.

رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به وجود ۱۱۰ شتابدهنده دانش بنیان در کشور، اظهار کرد: این مجموعه ها خروجی های خوبی داشتند و ما نیز خدماتی به آن ها ارائه می دهیم، علاوه بر آن ما سلسله رویدادهایی را در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می کنیم تا شرکت ها بتوانند در این رویدادها خودشان را به سرمایه گذاران معرفی کنند، اما تفاوت آن رویدادها با رویداد پیوند این است که هسته های فناور خودشان را به شتابدهنده ها معرفی می کنند و این مسیری برای تقویت آن ها به شمار می رود.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.