استقرار در شهرک های صنعتی

اسقرار شرکت های دانش بنیان در شهرک های صنعتی

دانش بنیان ها در شهرک صنعتی

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در قالب تفاهم نامه همکاری ­های مشترک زمینه توسعه و نفوذ فناوری­ های نوین در بین صنایع کوچک و متوسط در سطح کشور را فراهم می کنند.

سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در راستای توسعه استقرار شرکت های دانش بنیان، فناور، خلاق، مخترعان، شتاب دهنده ­ها و مراکز نوآوری در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور، مشوق های حمایتی را اجرایی کرده است و معاونت علمی و فناوری امکان بهره ­گیری شرکت­ های مستقر در شهرک­ ها و نواحی صنعتی از زیرساخت­ های حمایتی خود را در چارچوب ضوابط فراهم می ­کند.

این کار با هدف استفاده از ظرفیت فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری در خلق ارزش افزوده، ایجاد اشتغال و ارتقای فناوری و رقابت پذیری محصولات واحدهای تولیدی کوچک و متوسط، صورت می گیرد. براساس این حمایت ها، شرکت های دانش بنیان و فناور، مشمول ۱۰درصد مشوق نسبت به کل قرارداد حقوق انتفاع عرصه، خواهند شد.

همچنین ارتقای سطح فنی و کیفی در محصولات و خدمات فنی و تخصصی، ایجاد بسترهای لازم برای توسعه زیرساخت­ های مورد نیاز نوآوری در سطح کشور و بهبود فضای کسب و کار در این همکاری دنبال خواهد شد.

در این راستا با ارائه حمایت ها و مشوق هایی استقرار فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری در شهرک ها و نواحی صنعتی افزایش می یابد و از ظرفیت­ ها و زیرساخت های موجود برای توانمندسازی و توسعه بازار (تجاری ‌سازی) واحدها و مؤسسات فناور کوچک و متوسط، شرکت­ های دانش­ بنیان و بنگاه ­های صنعتی مستقر در مراکز نوآوری، مراکز رشد، پارک های علم و فناوری، نواحی نوآوری و شهرک­ های صنعتی و فناوری و مشاوران مراکز خدمات تخصصی فناوری به کار گرفته می شود.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   دستیار هوشمند کشاورزی

استقرار شرکت های دانش بنیان در شهرک های صنعتی

فعالیت های تولید در شهرک صنعتی

همچنین ایجاد و توسعه شبکه­ ها و خوشه ­های تخصصی کسب و کار و تسهیل هم ­رسانی عرضه و تقاضای فناوری و نوآوری برای ارتقای سطح فنی و کیفی در محصولات و خدمات در بنگاه ­های کوچک و متوسط در راستای توسعه زیست بوم نوآوری کشور در دستور کار قرار گرفته است.

بنابراین بر اساس تازه ترین مصوبه سازمان صنایع کوچک وشهرک های صنعتی ایران، فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری علاوه بر مشوق ۱۰درصدی می توانند قدرالسهم بخش نقدی موضوع قرارداد خود را در مناطق توسعه یافته به میزان ۲۰درصد و در مناطق کمتر توسعه یافته به میزان ۱۰درصد و همچنین بخش تعهدی موضوع قرارداد خود را هم در مناطق توسعه یافته و هم در مناطق کم تر توسعه یافته در ۲۴ ماه پرداخت کنند.

در صورت بهره برداری پیش از موعد شرکت های دانش بنیان و فناور، تا سقف ۱۰ درصد مبلغ قرارداد به طرف های قرارداد باز می گردد. اجاره بهای دفاتر تحت قرارداد شرکت های دانش بنیان و فناور، در مراکز خدمات فناوری و کسب و کار ایجاد شده در سطح کشور در سال اول استقرار در صورتی که فعالیت اثربخش داشته باشند، مشمول مشوق خواهد شد.

از سوی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، واگذاری حقوق انتفاع عرصه به شرکت های دانش بنیان در زمین های حاصل از فسخ قراردادهای راکد حتی در شهرک ها و نواحی تقاضا محور در سراسر کشور در اولویت قرار داده شده است.

همچنین برای احداث هزار واحد کارگاهی برای انجام فعالیت های تولید شرکت های دانش بنیان در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور برنامه ریزی و زمینه سازی لازم انجام شده است.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   ربات جراحی سینا

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.