بهبود اقتصاد استان سمنان

پارک اقتصاد دیجیتال

عضو کمیسیون سیاست خارجی و نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی از راه اندازی پارک اقتصاد دیجیتال و تقویت شرکت های دانش بنیان به عنوان دو عامل موثر در بهبود اقتصاد استان سمنان نام برد.

دکتر عباس گلرو در شورای هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاه سمنان با اشاره به تاکیدات ویژه مقام معظم رهبری به دو مقوله ی فرهنگ و اقتصاد بر سرلوحه قرار دادن این دو مهم از سوی مسئولان و دست اندرکاران استان تاکید کرد .

این عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس از دانشگاه سمنان به عنوان یک دانشگاه مادر نام برد و افزود: با توجه به پتانسیل بالای دانشگاه سمنان به عنوان دانشگاه مادر استان، قرار است که در ذیل کارگروه های مشورتی نماینده مردم از نقطه نظرات کارشناسی اساتید این دانشگاه استفاده بهینه شود.

این نماینده مجلس با تاکید بر لزوم پرهیز دانشگاه از عملکرد جزیره ای، اضافه کرد: دانشگاه نباید جزیره ای و به دور از مردم و جامعه فعالیت کند.

پارک اقتصاد دیجیتال

هوشمندسازی مدیریت

وی ادامه داد: با افتتاح پارک اقتصاد دیجیتال و تقویت شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان، زمینه ی مشارکت دانشجویان، اساتید و صاحب نظران در بهبود اقتصاد استان بیش از پیش فراهم خواهد شد.

نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی هم چنین با اشاره به رویکرد هوشمندسازی در حوزه های مدیریت، خدمات و مصرف، خاطرنشان کرد: به عنوان نماینده مردم از بهره گیری از پتانسیل اساتید دانشگاه سمنان در زمینه های هوشمندسازی و پیشنهادهای تصمیم ساز و در زمینه های ملی و منطقه ای ، جهت برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور استقبال می کنیم.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و رئیس شورای هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاه سمنان نیز ضمن تشریح اهداف این شورا گفت: در کنار اهداف و کارکرد داخلی و درون دانشگاهی این شورا،  تصمیم سازی برای سطوح مختلف مدیریت کشور با استفاده از پتانسیل کارشناسی اساتید دانشگاه سمنان از اهداف برون دانشگاهی این شورا است .

 حجت الاسلام حسین ذوالفقاری لقب افزود: محور اصلی تشکیل جلسات هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاه سمنان در راستای نقطه نظرات مقام معظم رهبری در بیانیه ی گام دوم انقلاب و ارائه راهکار در جهت حل مسائل و مشکلات روز جامعه است .

وی گفت: در راستای دستیابی به اهداف دانشگاه کارآفرین، تعامل سازنده بین دانشگاه، جامعه و صنعت و همکاری مسئولان برای برون رفت از مشکلات موجود از اهمیت ویژه ای برخوردار است که در این راستا، اساتید دانشگاه سمنان آماده ورود به حل مسائل جاری استان و شهرستان هستند .

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.