ایجاد شغل در کشور توسط شرکت های دانش بنیان

اشتغال‌زایی در شرکت های دانش بنیان نوپا

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، در بازدید از شرکت دانش بنیان تپ سی از میزان بالای اشتغال‌زایی در شرکت های دانش بنیان نوپا و تاثیر آن‌ها بر اشتغال زایی تمجید کرد و گفت:

“این حد از اشتغال‌زایی در شرکت های دانش بنیان نوپا فوق العاده است، به خصوص در زمینه جذب نخبگان علمی.”

ستاری‌، به همراه برخی از معاونان خود، روز یکشنبه از دفتر مرکزی تپ‌سی بازدید نمود و با مدیران آن مجموعه گپ و گفتی صمیمانه داشت. وی گفت:

” خدماتی که شرکت های دانش بنیان ارائه می کنند بسیار مورد استقبال عموم مردم قرار گرفته و این خود نشانگر آن است که ما در گذشته خدمات با کیفیتی به مردم ارائه نمی دادیم.”


همچنین بخوانید: 

ثبت شرکت دانش بنیان 


ایجاد شغل در کشور توسط شرکت های دانش بنیان

بازدید از شرکت دانش بنیان تپ سی

در طول بازدید از شرکت دانش بنیان تپ سی ، میلاد منشی‌ پور، مدیرعامل تپ‌سی، به مرور آنچه بر مجموعه‌ی تحت مدیریتش گذشته پرداخت و از دکتر ستاری بابت سیاست های حمایتی‌اش از استارت‌آپ های این حوزه قدردانی کرد.

براساس گزارش ارائه شده از سوی منشی پور، تپ‌سی با وجود چالش های فراوان در ۱۸ ماه گذشته سریع‌ترین رشد بین استارت‌آپ ها را داشته و هم‌اکنون در ۱۴ شهر بزرگ کشور، با بکارگیری ۱۵۰ هزار راننده، به ارائه خدمات به بیش از ۴.۵ میلیون مسافر می پردازد.

دکتر ستاری ضمن تقدیر از کارشناسان و مدیران این اپلیکیشن درخواست تاکسی، تلاش آن مجموعه را در ارائه‌ی سرویس با کیفیت و سریع به مسافران و رانندگان ستود. وی افزود:

“بزرگترین پلتفرمی که تا به حال توانسته تحصیل‌کرده های خارج از کشور را جذب خود کند شرکت های دانش بنیان  هستند.”

تاثیر شرکت های دانش بنیان

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در ادامه‌ ابراز امیدواری کرد  که با تاثیر این شرکت‌ها بتوان آینده کاری نسل جوان را ساخت و دولتمردان باید تصمیم بگیرند که به چه شکل می خواهند این فضا را مدیریت کنند. دکتر ستاری رئیس بنیاد ملی نخبگان و دبیر هیات امنای صندوق نوآوری و شکوفایی است. او یکی از خوش‌فکرترین اعضای تیم حسن روحانی و طرفدار اقتصاد ملی مبتنی بر دانش است. بازدید او از تپ‌سی و چند استارت‌آپ موفق دیگر در ماه های اخیر، نشان از تمایل او به تشویق شرکت های دانش بنیان برای ادامه فعالیت دارد، گرچه چالش های سرراه آنان بسیار است.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

یک نظر

 • باسلام واحترام.
  جناب دکتر ستاری اگر باعث افتخار شماست که تولیدکنندگان ما وبسیاری از صنعتگران ما در تپسی مشغول بکار شدند واشتغالزایی شده حاشا به کرمتون .کاش مثل تمام کشورهای رو به توسعه بفکر صادرات وحمایت صحیح صادراتی میافتادین ونگاهی به پیشنهاده ۸ماهه سرگردان روی میز معاونین محترمتون بودین ۱۵ سال تجربه صادرات رو در اختیار دوستان معاونت گذاشتیم تا بتوانیم به صادرات کمک کنیم ولی افسوس …….برای توسعه صادرات صدقه میدهند
  جناب دکتر ستاری اگر اطلاعات بیشتر خواستین ترتیب جلسه حضوری بدهید در خدمتتان هستیم اجازه بدهید پروژها بدست خود پیشنهاد دهنده اجرا شود .

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
  جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.