تجهیزات دندان پزشکی کشور

ایمپلنت های دندانی ساخت کشور

رئیس انجمن صنفی تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی با اشاره به این که طراحی، ساخت ایمپلنت های دندانی، قطعات پروتز و کیت های جراحی کاملا منطبق با استانداردهای بین المللی و اروپایی انجام می شود، گفت: هم اکنون تولیدات این شرکت به ۲۵ کشور جهان صادر می شود.

مجید روحی نیاسر مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان، با اشاره به این که این شرکت در زمینه تولید تجهیزات دندان پزشکی و دندان سازی و نیـز تامین مـواد مصرفی فعالیت می کند، اظهار کرد: این شرکت دانش بنیان بزرگترین تولید کننده تجهیزات و لوازم دندان پزشـکی و دندان سازی در کشور است کـه بـا سرمایه‌ گذاری در بخش تحقیق و توسعه و با هدف توسعه فناوری در زمینه طراحی، ساخت و تولید تجهیزات مرتبط بـا صنعت دندان پزشکی و دندانسازی فعالیت دارد.

وی تصریح کرد: هـم اکنون محصـولات تولیدی این شرکت با بالاتریـن کیفیت و قیمت رقابتی نسـبت بـه سـایر برندهـای هم تـراز خود در دنیا مورد اسـتفاده مصرف کنندگان قـرار می گیرد.

تجهیزات دندان پزشکی کشور

صادرات تجهیزات دندان پزشکی

رئیس انجمن صنفی تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی با اشاره به این که این شرکت دانش بنیان تنها شرکت در این حوزه است که با سابقه بیش از ۳۰ سال و با ۱۰۰ نیروی متخصص محصولات خود را به ۲۵ کشور صادر می کند، اظهار کرد: این شرکت تولیدی طرح تولید ایمپلنت دندانی را که از اولویت های تولید در صنعت سلامت است، از سال ۱۳۹۳ آغاز کرد.

پس از انجام مطالعات بازاری و امکان‌ سنجی‌ های تکنولوژیکی با بهره‌ گیری از نخبگان دانش‌ آموخته رشته ‌های مهندسی پزشکی، مهندسی مکانیک و مهندسی مواد به همراه گروه مشاوران دندان پزشکان در تخصص ‌های جراحی فک و صورت، پریو دنتولوژی و پروتزهای دندانی، فاز طراحی محصول و فرآیندهای تولید، تاسیس اولیه خط تولید و آزمایشگاه های مرتبط، خرید ابتدایی تجهیزات و ماشین‌آلات را آغاز و نمونه‌ های اولیه محصول جهت انجام تست های تخصصی (مکانیکی، بیولوژیکی و آنالیز مواد) تولید شد.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان ادامه داد: در حوزه طراحی، ساخت و تولید تقریبا ۹۰ درصد نیازهای کشور را تامین می کنیم. هم ‌اکنون طراحی، ساخت ایمپلنت های دندانی، قطعات پروتز و کیت های جراحی کاملا منطبق با استانداردهای بین المللی و اروپایی انجام می شود و درحال حاضر تولید این محصولات به مرحله انبوه رسیده است.

روحی ادامه داد: قطعا هیچ طرح یا دانشی نیست که کاملا بومی سازی شود مسلما از فکر و نیروی کارشناس ایرانی چه در بحث طراحی و نمونه ساخت استفاده می شود ولی ایده گرفتن و تامین برخی از قطعات از خارج کشور است، منتها کل کار در کشور انجام شده است.

داخلی سازی تجهیزات دندان پزشکی

رئیس انجمن صنفی تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی تأکید کرد: در حوزه ایمپلنت تنها شرکت تولیدکننده در کشور هستیم و نسبت به مشابه خارجی اروپایی و امریکایی از نظر کیفیت و استاندارد در حد کشورهای سوئیس و آلمان هستیم و تمام تکنولوژی و ماشین ‌آلات، طراحی و تولید در طراز یک کیفیت قرار دارد.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان ادامه داد: نوسانات نرخ دلار در تامین برخی از قطعات مشکلاتی را برای تولیدکنندگان ایجاد کرده است و یکی از مهم ترین چالش های روز ماست، دولت باید در این زمینه تدابیری بیندیشد. تا زمانی که بحث تخصیص ارز به تولیدکنندگان روشن و شفاف نشود، جهش تولید در کشور محقق نمی شود.

هم اکنون تامین منابع ارزی تنها ارز نیمایی است که باید در نوبت باشیم. در حال حاضر قطعات ما در گمرک خوابیده تا جایی که در واردات قطعات و مواد اولیه ماشین آلات تولیدی به مشکل برخوردیم. متاسفانه تحریم داخلی و خارجی، عدم برنامه ریزی اصولی و صحیح در حوزه اقتصاد بین المللی و تخصیص ارز باعث شده که با چالش بزرگی مواجه شویم.

روحی افزود: اکنون تولید در کشور با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کند، این در حالی است که اگر به تولید نگاه اصولی، مستمر و برنامه ریزی شده شود، می توانیم بسیاری از مشکلات اقتصادی و اجتماعی جامعه را به کمک آن حل کنیم.

وی هم چنین حفظ بازار صادراتی، گسترش تحقیق و توسعه، مدیریت هزینه ها، حمایت از مشتری مداری وخدمات پس از فروش را از عمده برنامه‌ های این شرکت تا پایان سال عنوان کرد.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.