کالاها و خدمات مورد تایید دانش بنیان

شرایط کالاها و خدمات دانش‌بنیان مورد تایید چیست؟

شرایط کالاها و خدمات دانش‌بنیان مورد تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری عبارتند از سطح فناوری محصولات دانش بنیان ، مرحله تولید کالاهای دانش بنیان و تسلط بر دانش فنی که در ادامه این مطلب به توضیح آن می پردازیم.

در ابتدا برای تمام شرکت هایی که قصد اقدام برای دریافت مجوز دانش بنیان را دارند این سوال مطرح می شود که کالاها و خدمات شرکت های متقاضی دریافت مجوز دانش بنیان باید دارای چه شرایطی باشد که بعنوان کالا و خدمات دانش بنیان پذیرفته شوند؟؟؟

سطح فناوری محصولات دانش بنیان

کالاها و خدمات باید در حوزه فناوری‌های بالا یا متوسط به بالا بوده به این معنا است که دانش فنی طراحی و تولید نمونه‌ی آزمایشگاهی یا صنعتی محصول به دلیل پیچیدگی فنی شرایط ذیل را دارا باشد.

الف) به سختی قابل کپی‌برداری بوده و کسب آن از موانع اصلی ورود شرکت‌های دیگر به بازار باشد.

ب) نیازمند تحقیق و توسعه قابل توجه توسط تیم فنی خبره برای کسب آن باشد.

ج) منجر به ایجاد بخش عمده ارزش افزوده محصول، شده باشد.

کالاها و خدمات دانش بنیان مورد تایید


همچنین بخوانید 

ثبت شرکت دانش بنیان 


 

در بررسی مرحله تولید کالاهای دانش بنیان کالاهای ارایه شده،‌ باید در حال تولید بوده یا حداقل در حد نمونه آزمایشگاهی با قابلیت بررسی فنی ساخته شده باشند، همچنین در صورتی که بیشتر از سه سال از تاسیس شرکت گذشته باشد کالاها و خدمات، باید دارای اسناد فروش باشند.

شرکت باید دانش فنی طراحی کالاها و خدمات یا یک زیر سیستم اصلی کالا و خدمات یا دانش فنی طراحی و اجرای فرآیند تولید کالا و خدمات را مشروط به پیچیده بودن این فرآیند تولید براساس تحقیق و توسعه کسب کرده و داشته باشد و تیم تحقیق و توسعه توانایی دفاع از این دنش فنی را در مقابل ارزیابان معاونت علمی دارا باشند.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.