تسهیلات به شرکت های آسیب دیده از کرونا

اضافه شدن گروه های جدید به جمع د‌ریافت کننده های تسهیلات کرونایی

اضافه شدن گروه های جدید به جمع د‌ریافت کننده های تسهیلات کرونایی توسط صندوق نوآوری صورت می گیرد.

دکتر علی وحدت با اشاره به اجرای دو مرحله از حمایت های صندوق نوآوری از کسب و کارهای آسیب دیده فعال در زیست بوم نوآوری کشور گفت: در مرحله اول حمایت و کمک به تداوم کسب و کار شرکت های دانش بنیان کوچک، شتاب دهنده ها و تأمین‌کنندگان فضاهای کار اشتراکی آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا و در مرحله دوم حمایت و کمک به تداوم کسب و کار شرکت های خلاق کوچک آسیب دیده بر اثر کرونا که دارای نیروی انسانی کمتر از ۵۰ نفر یا فروش کمتر از ۲۰ میلیارد ریال در سال ۹۸ بوده اند اجرا شد.

اضافه شدن گروه های جدید به جمع د‌ریافت کننده های تسهیلات کرونایی

ثبت نام در سامانه غزال

به گفته وی تاکنون نزدیک به هزار درخواست در سامانه غزال صندوق نوآوری ثبت شده که در مرحله ارزیابی و عقد قرارداد هستند.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی درباره جزئیات این تسهیلات نیز گفت: برای کوچک، شتاب دهنده ها و تامین کنندگان فضاهای کار اشتراکی تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان و برای شرکت های مورد تایید دبیرخانه برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا سقف ۴۰۰ میلیون تومان است که با نرخ ۹ درصد در اختیار شرکت ها قرار می گیرد. این تسهیلات با پایش وضعیت فعالیت و اشتغال شرکت ها طی ۶ ماه پرداخت خواهد شد. بعد از آن ۶ ماه جهت بازیابی توان شرکت ها تنفس داده می شود و تسهیلات طی یک سال بعد به صورت اقساطی بازپرداخت خواهد شد.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   شبیه سازی جراحی

وحدت در پایان تاکید کرد: در مراحل بعدی، تسهیلات و حمایت هایی برای شرکت های دانش بنیان بزرگ و شرکت های فناور مستقر در پارک های علم و فناوری، شرکت های استارتاپ نیز در نظر گرفته شده است که به زودی از طریق وبگاه و شبکه های اجتماعی صندوق نوآوری وشکوفایی اطلاع رسانی خواهد شد.

گفتنی است متقاضیان استفاده از تسهیلات شرکت های خلاق آسیب دیده بر اثر کرونا، برای ثبت تقاضای خود می توانند از طریق سایت صندوق نوآوری و شکوفایی(سامانه غزال) اقدام کنند.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.