تسهیلات به شرکت های آسیب دیده از کرونا

اضافه شدن گروه های جدید به جمع د‌ریافت کننده های تسهیلات کرونایی

اضافه شدن گروه های جدید به جمع د‌ریافت کننده های تسهیلات کرونایی توسط صندوق نوآوری صورت می گیرد.

دکتر علی وحدت با اشاره به اجرای دو مرحله از حمایت های صندوق نوآوری از کسب و کارهای آسیب دیده فعال در زیست بوم نوآوری کشور گفت: در مرحله اول حمایت و کمک به تداوم کسب و کار شرکت های دانش بنیان کوچک، شتاب دهنده ها و تأمین‌کنندگان فضاهای کار اشتراکی آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا و در مرحله دوم حمایت و کمک به تداوم کسب و کار شرکت های خلاق کوچک آسیب دیده بر اثر کرونا که دارای نیروی انسانی کمتر از 50 نفر یا فروش کمتر از 20 میلیارد ریال در سال 98 بوده اند اجرا شد.

اضافه شدن گروه های جدید به جمع د‌ریافت کننده های تسهیلات کرونایی

ثبت نام در سامانه غزال

به گفته وی تاکنون نزدیک به هزار درخواست در سامانه غزال صندوق نوآوری ثبت شده که در مرحله ارزیابی و عقد قرارداد هستند.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی درباره جزئیات این تسهیلات نیز گفت: برای شرکت های دانش بنیان کوچک، شتاب دهنده ها و تامین کنندگان فضاهای کار اشتراکی تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان و برای شرکت های مورد تایید دبیرخانه برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا سقف 400 میلیون تومان است که با نرخ ۹ درصد در اختیار شرکت ها قرار می گیرد. این تسهیلات با پایش وضعیت فعالیت و اشتغال شرکت ها طی ۶ ماه پرداخت خواهد شد. بعد از آن ۶ ماه جهت بازیابی توان شرکت ها تنفس داده می شود و تسهیلات طی یک سال بعد به صورت اقساطی بازپرداخت خواهد شد.

وحدت در پایان تاکید کرد: در مراحل بعدی، تسهیلات و حمایت هایی برای شرکت های دانش بنیان بزرگ و شرکت های فناور مستقر در پارک های علم و فناوری، شرکت های استارتاپ نیز در نظر گرفته شده است که به زودی از طریق وبگاه و شبکه های اجتماعی صندوق نوآوری وشکوفایی اطلاع رسانی خواهد شد.

گفتنی است متقاضیان استفاده از تسهیلات شرکت های خلاق آسیب دیده بر اثر کرونا، برای ثبت تقاضای خود می توانند از طریق سایت صندوق نوآوری و شکوفایی(سامانه غزال) اقدام کنند.

امتیاز :
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (بدون نظر)
Loading...
به اشتراک بگذارید :

مشاوره رایگان آنلاین

با ما راحت باشید. هر سوال و درخواستی دارید تماس بگیرید. مشاوران ما به صورت رایگان به شما خدمت رسانی مینمایند.



دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم