دهمین نمایشگاه اینوتکس

دهمین نمایشگاه اینوتکس

افتتاحیه نمایشگاه اینوتکس

سورنا ستاری در افتتاحیه دهمین نمایشگاه فناوری و نوآوری اینوتکس ۲۰۲۱ که در محل پارک فناوری پردیس در حال برگزاری است، شیوع کرونا را عاملی برای توسعه تکنولوژی در دنیا دانست و افزود: شیوع کرونا همچنین باعث رشد فناوری ها به ویژه در حوزه بیوتکنولوژی شد و موجب شد که هم اکنون در این حوزه سرآمد در منطقه و آسیا باشیم.

ستاری با بیان این که در حال حاضر ایران از بهترین های حوزه بیوتکنولوژی در سطح آسیا به شمار می رود، خاطر نشان کرد : به جرأت می توانم بگویم که شیوع کرونا باعث جهش در بیوتکنولوژی کشور شد، به گونه ای که اثرات آن را می توانیم در حوزه های تجهیزات پزشکی، مواد اولیه و دارو شاهد باشیم.

وی اقدام محققان در زمینه تولید واکسن را از دیگر دستاوردهای محققان در شیوع کرونا عنوان کرد و یادآور شد: تا ۳ ماه آینده اتفاقات خوبی در این حوزه رخ خواهد داد و این امر مدیون کرونا است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با تاکید بر این که توجه به فناوری در کشور از حد شوخی گذشته است، اظهار کرد: در ابتدای شروع کارمان در حوزه فناوری، نگاه تمسخرآمیزی به حوزه های فناوری بود؛ اما اکنون این حوزه اولویت اول هر دولتی است که روی کار بیاید، همان طور که اولویت اول دولت آمریکا فناوری است.

ستاری تاکید کرد: فناوری اقتدار، توسعه اقتصادی، فرهنگی و توسعه کشورها را باعث می شود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری نمونه ای از توسعه فناوری در کشور را در پارک فناوری پردیس دانست و گفت: در حال حاضر بیش از ۱۰هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری جدید در این پارک انجام شده و این سرمایه گذاری‌ روی بتن و سیمان نیست، بلکه سرمایه گذاری بر روی نیروهای انسانی و مغز است.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   شرکت های دانش بنیان و پاویون نمایشگاه تخصصی تجهیزات پزشکی ارمنستان

 

دهمین نمایشگاه اینوتکس

نقش اینوتکس در اقتصاد کشور

ستاری با بیان این که بسیاری از مشکلات پیش‌ پا افتاده شرکت های دانش ‌بنیان برای استقرار در مکان هایی هم چون پارک پردیس تسهیل شده است، ادامه داد: در حال حاضر نمی توانیم شرکتی که مشکل جواز ساخت دارد را پیدا کنیم، چنین اتفاقاتی بی معنا خواهد بود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با بیان این که توسعه آینده پارک پردیس، توسعه ای دانش محور است، گفت: در این پارک دودکشی وجود ندارد و این امر نشان می دهد که اقتصاد دانش بنیان‌ در حال محقق شدن است.

وی با تأکید بر این که اکنون توسعه به گونه دیگری نسبت به گذشته تعریف می شود، یادآور شد: این توسعه تحولات جدی را به دنبال می آورد.

ستاری در خصوص توسعه جهشی پارک فناوری پردیس گفت: قرار است فضای پارک پردیس از متراژ ۵۰۰ هکتار هم عبور کند و شرکت ها و استارت آپ های بیشتری در آن مستقر شوند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری تأکید کرد: این شرکت ها به شدت در تولید ناخالص داخلی کشور (GDP) تأثیر دارند و از سوی دیگر می توانند اتفاقات خوبی را برای پارک فناوری پردیس رقم بزنند.

وی در خصوص نمایشگاه اینوتکس گفت: امیدواریم اینوتکس و برنامه های جانبی این نمایشگاه تأثیرگذار در اقتصاد کشور باشد که ما را حساب بیاورند؛ همین که ما را به حساب بیاورند، مهم است.

ستاری گفت: وقتی فروش کل شرکت ها برابر با ۲۰۰هزار میلیارد تومان می شود، نشان می دهد که ما یک پای اقتصاد کشور هستیم و هر کسی وارد این اکوسیستم می شود، باید به ما احترام بگذارد.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   حضور دکتر ستاری در کردستان

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.