تولید کیت جنین دام

کیت آی وی اف

یک شرکت دانش بنیان ایرانی توانسته است تولید جنین دامی در شرایط آزمایشگاهی را با استفاده از کیت آی وی اف (IVF) بومی شده محقق کند، حال پس از یک شرکت آمریکایی، ایران به عنوان دومین تولیدکننده این نوع از کیت ها در جهان مطرح است.

از کیت جنین دام می توان برای تولید جنین های دامی در شرایط آزمایشگاهی به منظور استفاده در صنعت دامپروری برای تولید گاوهای شیری و گوشتی نژاد اصیل استفاده کرد.

شرکت ایرانی مجری این طرح توانسته است با تولید یک محیط کشت IVF و جایگزینی آن با پنج محیط کشت وارداتی آمریکایی تمامی مراحل تولید جنین آزمایشگاهی را به صورت پیوسته با یک محیط کشت به جای پنج محیط کشت انجام دهد.

برنامه راهبردی این شرکت، مطالعه و تحقیق برای تولید دانش فنی بومی در داخل کشور و انتقال دانش فنی تولیدی به شرکت های صنعتی بزرگ برای تولید انبوه است.

تولید کیت جنین دام

تولید میکروفلوییدیک چیپ

به گفته مهدی هادی مدیر عامل این شرکت، محصول دانش بنیان دیگر این مجموعه که در مرحله ی توسعه قرار دارد، تولید میکروفلوییدیک چیپ IVF است که برای تعیین جنسیت اسپرم انسان و دام و سپس IVF استفاده می شود و از آن در تعیین جنسیت جنین انسان قبل از لقاح استفاده می شود.

 این روش جایگزین روش های تهاجمی و روتین تعیین جنسیت انسان است، همچنین تعیین جنسیت اسپرم دام های نژاد اصیل می تواند ارزش اسپرم مورد نظر را از لحاظ اقتصادی چندین برابر کند و به صورت انتخابی برای تولید دام های پر شیر اصیل و موارد متنوع دیگر مورد استفاده قرار گیرد.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   یک شرکت دانش بنیان حضور ابر متان در آسمان جنوب تهران را تأیید کرد

وی بیان کرد: رسالت شرکت، تولید محصولات جدید و پرارزشی است که در مرز دانش تحقیقاتی و تولیدی جهان قرار دارد و همچنین ارتقاء سطح کیفی سلامت جامعه و پیشرفت صنعت دارو و تجهیزات پزشکی کشور برای تامین نیازهای جامعه و تولید محصولات پیشرفته و روز دنیا است.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.