بازدید از دانش بنیان های اصفهان

بازدید دکتر ستاری از دانش بنیان های اصفهان

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در حاشیه سفری که به اصفهان داشت با بازدید از طرح های دانش بنیان و تاکید بر حمایت از آن ها، از اختصاص ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار از محل صندوق نوآوری به شرکت های دانش بنیانی که از کرونا خسارت دیده بودند خبر داد و اظهار داشت: وام ها و تسهیلات بسیاری برای خسارت ناشی از کرونا تا کنون اختصاص داده شده که بخشی از این اعتبار به شرکت ها پرداخت شده و تا یکی دو ماه آینده مابقی خسارت نیز پرداخت می شود.

اصفهان به عنوان استان پیشرو در راه اندازی مراکز رشد و پارک های علم و فناوری با بیش از ۵۴۰ شرکت فناور، دومین استان دانش بنیان کشور پس از تهران بشمار می آید و در سال های اخیر نیز نقش بسزایی در توسعه اقتصاد دانش بنیان و غیر نفتی در کشور داشته است.

بازدید دکتر ستاری از دانش بنیان های اصفهان

افزایش ۶۰ درصدی شرکت های دانش بنیان در اصفهان

اصفهان با برخورداری از تنها شهرک علمی و تحقیقاتی کشور، مامنی برای رشد و توسعه شرکت های فناور و دانش بنیان است و در دولت یازدهم و دوازدهم اقدام های بسیاری برای حمایت و افزایش آن ها صورت گرفت بطوری که تعداد شرکت های دانش بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از سال ۹۲ تا کنون بیش از ۶۰ درصد افزایش یافت که گامی بلند در جهت تحقق اقتصاد دانش محور و غیر نفتی، تولید محصولات فناورانه و ایجاد اشتغال محسوب می شود.

سورنا ستاری با اشاره به این که وجود سخت گیری در صدور مجوز غیر عادی نیست، گفت: برخی از مجوزها نیاز به آزمایش کلینیکال دارد که زمان بر بوده و مراحل طولانی را پشت سر می گذارند که در نتیجه سبب توسعه سطح کیفی این شرکت‌ ها می شود؛ البته تفاهم نامه هایی با وزارتخانه های بهداشت و کشاورزی صورت گرفته تا شرکت های دانش بنیان به راحتی بروکراسی ها را طی کنند.

وی گفت: باید یه سمت جذب سرمایه گذاری ریسک پذیر برویم چرا که اقتصاد دانش بنیان پول پاشی نفت نیست و درواقع از طریق اکوسیستم کارآفرینی سرپا نگه داشته می شود.

افتتاح مجتمع فناوری و نوآوری غدیر

ستاری با اشاره به پیشرفت محصولات شرکت ها در کنار بازدید از محصولات فناورانه دانشگاه آزاد اصفهان (خوراسگان)‌، تصریح کرد: ساخت تجهیزات و ملزومات مورد نیاز پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا از جمله ساخت کیت شناسایی کووید ۱۹، محفظه استریل uv و محفظه اتوماتیک استریل پیشرفت چشمگیری حاصل شده است.

افتتاح ساختمان غدیر شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان، بازدید از ساختمان فرصت و فاز توسعه ای شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان، افتتاح مرکز نوآوری سلامت دیجیتال دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و آغاز به کار بهسازی و راه اندازی کارخانه نوآوری اصفهان از برنامه های سفر یک روزه معاون علم و فناوری رئیس‌ جمهور به اصفهان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.