بازدید از شرکت های دانش بنیان

بازدید دکتر ستاری از دانش بنیان ها

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از پنج شرکت دانش بنیان حوزه نفت و گاز، تجهیزات پزشکی، توربین ها، تجهیزات سرچاهی در شهرک صنعتی شمس آباد بازدید کرد.

یکی از این شرکت های دانش بنیان در زمینه تولید تجهیزات دندان پزشکی و دندان سازی و نیز تأمین مواد مصرفی مرتبط، فعالیت می کند. این شرکت با سرمایه گذاری در بخش تحقیق و توسعه و با هدف توسعه فناوری در زمینه طراحی، ساخت و تولید تجهیزات مرتبط با صنعت دندان پزشکی و دندان سازی، تأسیس شده است.

کوره های دندان سازی شامل کوره پرسلن تمام اتوماتیک، کوره پرس تمام اتوماتیک، کوره های حذف موم سیلندر و کوره زینترینگ، میزها و اتوکلاو دندانپزشکی، از جمله محصولات فناورانه این مجموعه است.

تولید کننده های مبدل های کاتالیستی

ستاری همچنین از شرکت تولید کننده مبدل های کاتالیستی، مجموعه های اگزوز و واشرهای گلویی یا رینگ سیل مستقر در شمس آباد بازدید کرد. مبدل های کاتالیستی تولیدی این شرکت فناور، نقش مؤثری در کاهش آلودگی ناشی از فعالیت خودروها ایفا می کند. این کاتالیست ها در انواع خودروهای ساخت داخل به کار گرفته می شود.

گروه های خودروسازی از جمله مشتری های محصولات این شرکت هستند. مدیران این مجموعه در جریان این بازدید از عرضه محصولات به ۲٠ درصد خودروهای تولیدی در بازار خبر دادند و یادآور شدند محصولات این شرکت با حداقل ۱٠ درصد قیمت کمتر از محصولات مشابه وارداتی و با کیفیتی برابر یا بالاتر، به شرکت های خودروساز، ارائه می شود.

بازدید از دانش بنیان های شهرک صنعتی شمس آباد

تولید توربین های عظیم

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور همچنین از گروه شرکت های تولید کننده در زمینه توربوکمپرسور نفت، نیز بازدید کرد. این شرکت در زمینه انجام خدمات و فعالیت های پیمانکاری تخصصی در امور طراحی و اجرای پروژه های صنایع فرآیندی و به ویژه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، فعالیت می کند. در حال حاضر فعالیت این شرکت بر روی تولید توربین های عظیم، متمرکز شده است.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   مدیر دفتر امور اقتصاد، دانش بنیان و سرمایه گذاری واحد علوم تحقیقات مشخص شد

توربینه ای آی جی تی ۲۵ معمولی و آی جی تی ۲۵ پلاس، از جمله تولیدات این گروه صنعتی هستند. تولید انواع توربو کمپرسورها، انواع الکترو کمپرسورها و انواع توربو ژنراتورها، از جمله دیگر محصولات این شرکت هستند. این گروه صنعتی همچنین در زمینه طراحی، نصب و اجرای ایستگاه های تقویت فشار، فعالیت دارد.

توسعه فناورانه صنعت نفت

شرکت فناوری تولید کننده تجهیزات سرچاهی نیز از جمله دیگر میزبانان ستاری و هیئت همراه در این سفر استانی بودند. این شرکت فناور، تولید کننده تجهیزات مورد استفاده در چاه های استخراج نفت است. علاوه بر تولید این تجهیزات، تمام مراحل نصب و راه اندازی دستگاه های تولید شده، توسط شبکه فنی مهندسی این مجموعه انجام می گیرد.

یکی از محصولات محوری این شرکت، شیر آلات چاه های نفت و گاز است. این شیرآلات فشار بالای میعانات و گاز استخراجی را کنترل می کند و ماده استخراج شده را تفکیک می کند. محصول فناورانه این شرکت توان کار با فشار کاری ۱٠ هزار پی اس آی را دارد. شرکت های نفتی از جمله مشتری‌های محصولات تولیدی توسط این شرکت هستند.

بازدید از شرکت دانش بنیان دیگری که در زمینه مهندسی، تأمین تجهیزات و اجرای پروژه‌های صنعت نفت و گاز، فعالیت می کند توسط معاون علمی و فناوری صورت گرفت.

ایستگاه های تقلیل فشار گاز، یکی از محصولات این شرکت محسوب می شود. این ایستگاه ها در مسیر خط لوله گاز نصب می شوند، تا فشار گاز ورودی را تنظیم کنند. مخازن تحت فشار و ایستگاه اندازه گیری گاز نیز، از جمله دیگر تولیدات این مجموعه دانش بنیان است.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   انتقاد از صندوق نوآوری و شکوفایی

ایستگاه اندازه گیری، میزان گاز ورودی به صنایع مختلف را اندازه گیری می کند. این شرکت همچنین برای نیاز صنایع مختلف ایستگاه کابینتی فشار گاز کوچکتر، تولید می کند.تولید هیترهای گاز، که دمای گاز ورودی را افزایش می دهد، یکی دیگر از محصولات فناورانه این شرکت دانش بنیان است. این شرکت همچنین در اجرای پروژ‌ه های بین المللی از جمله در عراق مشارکت داشته است.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.