حمایت های صندوق نوآوری

تولید خودروهای کشنده سنگین

رضا ریاضی، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان از تولید سالانه ۲۰ دستگاه خودروهای کشنده سنگین ۸ در ۴ با تناژ ۱۰۰ تن و جرثقیل تلسکوپی ۵۵ تن با طول تلسکوپ ۴۲ متر با استفاده از تسهیلات ۵ میلیارد تومانی صندوق نوآوری و شکوفایی خبر داد و گفت: در یک بازه زمانی ۴ ساله طراحی و ساخت خودروهای کشنده سنگین و جرثقیل تلسکوپی آغاز شده است که امروز بصورت رسمی بهره برداری شد. در راستای بومی سازی این ماشین آلات بالغ بر سه هزار قطعه نیز داخلی سازی شده است. 

ریاضی هدف از ساخت این تجهیزات را طراحی و ساخت بومی این ماشین آلات برای نوسازی ناوگان کشور عنوان کرد و گفت: نزدیک به ۳۰ سال است که این تجهیزات وارد نشده اند و بازار بکری برای ساخت کشنده های سنگین و جرثقیل تجهیزات جابه جایی بار در کشور وجود دارد و می توانیم با تولید دستگاه های جدید ساخت شرکت، ناوگان فرسوده کشور را نوسازی و جایگزین کنیم.

وی در مورد چشم انداز برنامه های این شرکت نیز گفت: در حال حاضر برای ساخت ۲۰ دستگاه با وزارت صمت قرارداد فروش منعقد شده است و بعد از دو سال خط تولید ریچ استاکر و کامیون‌ های معدنی را نیز راه اندازی خواهیم کرد؛ مطابق برنامه ریزی، این ماشین آلات در سال‌ آینده رونمایی و تولید خواهند شد.

خودروهای کشنده سنگین

تسهیلات صندوق

مدیر عامل شرکت صنعت اندیشه مدار به بازار هدف محصولات شرکت اشاره کرد و گفت: صنایع مختلفی چون پل سازی، تاسیسات بندری، سدسازی، معادن، ساختمان سازی و قرارگاه خاتم الانبیاء بازار هدف محصولات ما هستند که می توانیم با انواع محصولات تولیدی، نیاز آن ها را به واردات این ماشین آلات مرتفع سازیم. در حال حاضر مطابق با پیش بینی ما کشور به چهار هزار دستگاه کشنده های سنگین و جرثقیل های تلسکوپی نیاز دارد که در صورت تامین سرمایه مورد نیاز می توانیم با حداکثر توان تولید کرده و نیاز کشور را تامین کنیم.

ریاضی در مورد تسهیلات دریافتی این شرکت از صندوق نوآوری و شکوفایی نیز خاطرنشان کرد: از طریق صندوق توسعه فناوری ایرانیان، تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی را دریافت کردیم و بعد از رونمایی در نظر داریم برای مشتریان محصولات خود از خدمات لیزینگ (استصنا) صندوق نوآوری نیز استفاده کنیم.

لازم به ذکر است که صبح روز ۶ آبان ‌ماه با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، از خط تولید خودروهای کشنده سنگین ۸ در ۴ با تناژ ۱۰۰ تن و جرثقیل تلسکوپی ۵۵ تن با طول تلسکوپ ۴۲ متر رونمایی شد.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.