تکنولوژی VDSL در ایران

بومی سازی تکنولوژی VDSL

اخیرا سازمان ها و شرکت های متعددی تکنولوژی VDSL را مطرح نموده اند. برخی از شرکت ها اقدام به ارائه سرویس فوق در برخی از نقاط کشورامریکا نموده اند.

VDSL  پهنای باند بسیار بالائی را ارائه و سرعت انتقال اطلاعات ۵۲ مگابیت در ثانیه است. سرعت فوق در مقایسه با DSL حداکثر سرعت ۸ تا ده مگابیت در ثانیه و یا مودم های کابلی بسیار بالا بوده و قطعا نقطه عطفی در زمینه دستیابی به اینترنت از نظر سرعت خواهد بود.

نقطه عطف قبلی، گذر از مرحله استفاده از مودم های با ظرفیت ۵۶ کیلو بیت در ثانیه به broadban بود.

در حال حاضر با همکاری دو شرکت دانش بنیان تدبیر پرداز دلسا و تجارت الکترونیک عرش گستر، پروژه کنترل ‌کننده هوشمند سیگنال مخابراتی، در کشور اجرایی شد.

بومی سازی  تکنولوژی VDSL

بومی سازی صنعت مخابرات

به گفته مدیرعامل شرکت تدبیر پرداز دلسا و مجری طرح کنترل کننده هوشمند سیگنال مخابراتی، از نقاط قوت این طرح، دانش کاملا بومی این تجهیزات است، به این صورت که محصول مذکور به صورت صد در صد در داخل طراحی شده و به تولید انبوه می رسد. هم چنین از آن جایی که این پروژه در ادامه توسعه خدمات VDSL شاتل راه اندازی شده است، فرآیند دسترسی به اینترنت پر سرعت را در سراسر کشور فراهم می کند.

این پروژه در راستای بومی سازی صنعت مخابرات و تقویت طراحی و تولید داخلی شکل گرفته که نقطه عطفی برای صنعت مخابرات کشور به شمار می آید. این طرح، گام بلندی در راستای بومی سازی طراحی و تولید داخلی و تولید انبوه سیستم های مخابراتی در کشور است.

بومی سازی سیستم های هایتک

فرهاد کرم زاده با بیان این که پروژه کنترل کننده هوشمند سیگنال مخابراتی، نقطه شروع اجرای طرح های بومی سازی محصولات این شرکت است، ادامه داد: از این پس کمیته مشترک تحقیق و توسعه در دو شرکت همکار در این پروژه تشکیل می شود تا طراحی مهندسی و بومی ‌سازی محصولات هایتک صنعت مخابرات، براساس چشم انداز پیش بینی شده در سال جهش تولید، در دستور کار باشد.

وی، دراختیار داشتن دانش این محصول را نقطه قوت آن دانست و گفت : این تکنولوژی هایتک، ارزش افزوده زیادی برای کشور به همراه خواهد داشت؛ یکی از مهم ترین اهداف ما در سال جهش تولید، بومی سازی سیستم های هایتک برای مصرف‌ کنندگان است و به زودی خبرهای خوبی از روند بومی سازی و تولید انبوه پروژه های کلان و ملی، از سوی شرکت تدبیر پرداز دلسا به صنعت مخابرات خواهیم داشت.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.