ردیابی سلول های سرطانی

ردیابی سلول های سرطانی

مبارزه با سرطان توسط دانش بنیان ها

یکی از شرکت های دانش بنیان کشور، توانسته برای اولین بار در کشور، روشی نوین برای ردیابی سلول های سرطانی ابداع نماید. این شرکت دانش بنیان با پشتوانه بیست سال مطالعه و پژوهش در حوزه سرطان با استفاده از امکانات پژوهشگاه ابن سینا (جهاد دانشگاهی) و با تلاش و پشتکار پژوهشگران برتر ایرانی در سال 1396 تاسیس گردید و از همان ابتدا، فعالیت خود را به عنوان یک شرکت دانش بنیان نو پا آغاز کرد، اما در سال جاری به همت متخصصان و تولیدات نوین برای اولین بار در کشور، روشی نوین برای ردیابی سلول های سرطانی ابداع نماید.

این شرکت در جایگاه یک مجموعه تولیدی پیشرو، همواره در توسعه کسب و کار به مسئولیت های اجتماعی‌ خود توجه ویژه داشته‌ و در این راستا گام های مهمی برداشته است. اکنون این شرکت در زمینه ابداع روش های جدید تشخیص، ردیابی و درمان انواع سرطان و ویروس کرونا فعالیت دارند و به نتایج مطلوبی نیز دست یافته اند.

سلول های سرطانی

 

تشخیص سرطان در دانش بنیان ها

رشد غیر قابل کنترل سلول های غیر طبیعی در هر نقطه از بدن با نام سرطان، سالانه باعث مرگ صدها تن از هموطنان کشورمان می شود. آن چه مهم است، تشخیص به موقع می باشد که امید به اثربخشی درمان را به دنبال دارد. این شرکت دانش بنیان، برای اولین بار به دانش تشخیص سرطان به روش های غیر تهاجمی و تنها از نمونه ادرار دست یافته است.

این امر می تواند کمک موثری به پزشک معالج در مورد میزان اثربخشی روش درمانی اتخاذ شده کند و کلیه آنتی بادی های مورد نیاز نیز توسط محققان این شرکت طراحی و تولید شده اند که برخی از این تولیدات دارای ثبت اختراع جهانی و داخلی می باشند.

همچنین با شیوع ویروس کرونا، این شرکت، در زمینه تولید آنتی بادی برای تشخیص اختصاصی آنتی ژن ویروس کرونا وارد عمل شد که تلاش های محققان آن به ابداع روشی برای تعیین میزان ایمنی حفاظت کننده فرد مبتلا یا واکسینه شده، گردیده است و همچنین در زمینه تولید آنتی بادی خنثی کننده ویروس که برای درمان در مراحل اولیه بیماری مناسب می باشد، موفقیت های مطلوبی بدست آورده است.

گفتنی است هلدینگ این شرکت با سابقه 40 ساله با ایجاد مرکز تحقیقات و نوآوری حوزه فعالیت خود را گسترش داده و در زمینه فناوری های مختلف، هوش مصنوعی و دارو به تحقیق و نوآوری پرداخته و به عنوان یک شرکت دانش بنیان، تحت حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار گرفته است.

امتیاز :
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (بدون نظر)
Loading...
به اشتراک بگذارید :

مشاوره رایگان آنلاین

با ما راحت باشید. هر سوال و درخواستی دارید تماس بگیرید. مشاوران ما به صورت رایگان به شما خدمت رسانی مینمایند.دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید. شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714517 تماس بگیرید.