آغاز به کار ششمین دوره نمایشگاه گیاهان دارویی و فرآورده های طبیعی در تهران

اهمیت برگزاری نمایشگاه برای دانش بنیان ها

یکی از حمایت هایی که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته است، برگزاری نمایشگاه های تخصصی هم به منظور آشنایی عمومی با حوزه های فعالیت آنها و هم به منظور جذب سرمایه گذار، آشنایی مشتریان عمده و ورود به بازارهای خارجی است. به همین دلیل، ششمین دوره نمایشگاه گیاهان دارویی و فرآورده های طبیعی از امروز دهم آبان ماه ۱۴۰۱ در تهران آغاز به کار نموده است که می تواند فعالیت فوق العاده ارزشمندی برای مجموعه های دانش بنیان محسوب گردد. دانستن جزئیات برگزاری این نمایشگاه و ویژگی های آن می تواند هم به فعالان و هم به علاقمندان این حوزه کمک قابل توجهی نماید.

ششمین دوره‌ نمایشگاه و جشنواره گیاهان دارویی، فراورده‌های طبیعی و طب سنتی

جزئیات برگزاری

ششمین دوره‌ نمایشگاه و جشنواره گیاهان دارویی، فراورده‌های طبیعی و طب سنتی از امروز آغاز به کار کرده و تا سیزدهم آبان‌ماه در مصلی امام خمینی (ره) دایر است. این دوره از نمایشگاه با حضور ۲۴۰ شرکت دانش بنیان، فناور، استارت‌آپ و خلاق آغاز به کار کرده است و محصولات گوناگونی در بخش‌های داروهای گیاهی و فراورده‌های دارویی، اسانس و عصاره‌ های گیاهی، کشاورزی، مواد غذایی، دمنوش و نوشیدنی‌ های گیاهی، ماشین آلات و تجهیزات و لوازم آرایشی و بهداشتی هستند.

در این نمایشگاه ۲۱ استان دستاوردهای خود را به نمایش می ‌گذارند که اکثر شرکت های معرفی شده از جانب آنها ساکن پارک‌ های علم و فناوری و مراکز نوآوری استان ‌ها هستند. یکی از اهداف این نمایشگاه توسعه بازار شرکت‌ های دانش بنیان فعال در زمینه گیاهان دارویی و طب سنتی است.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   حمایت تا سقف ۸۰ میلیون تومان در سال برای حضور شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه های خارج

برنامه ریزی شده ۸۰ هیأت تجاری از کشورهای اروپایی همچون روسیه، صربستان، کشورهای همسایه مانند عراق، پاکستان، افغانستان و تاجیکستان، کشورهای ونزوئلا، عمان، هند و گامبیا در این نمایشگاه حضور یابند.

در این نمایشگاه ۵۰ گونه دارویی به منظور آشنایی مردم عرضه خواهد شد که با حضور ۵ سرمایه گذار خطرپذیر و پژوهش و فناوری در حوزه‌ های گیاهان دارویی و طب سنتی و ۱۰ شتاب دهنده فعال در زنجیره ارزش این اکوسیستم، تلاش شده است هرچه بیشتر از فعالان دانش بنیان حمایت به عمل آید.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.