وزارت علوم با همکاری صندوق نوآوری درصدد تقویت شرکت های دانش بنیان است

گردهمایی شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های صنعت نفت

گردهمایی شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های صنعت نفت در مرکز همایش های بین المللی پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد که دکتر منصور غلامی از وزیر نفت به دلیل شکل گیری رویکرد حمایتی از فعالیت های دانش بنیان و حرکت به سمت خلق ارزش افزوده با اتکا به شرکت های جوان و نوآور در وزارت نفت قدردانی کرد و گفت:

“معاونت پژوهشی وزارت علوم در کنار صندوق نوآوری و شکوفایی خواهد بود و ما به وظایف خود در حمایت از شرکت های دانش بنیان ادامه خواهیم داد.”


وی افزود:

“صندوق نوآوری و شکوفایی ظرفیت های خوبی برای حمایت از شرکت های دانش بنیان دارد و تلاش داریم فرآیند خدمت گزاری به این شرکت ها تسریع شود.”

گردهمایی شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های صنعت نفت

ظرفیت بالای ایران در عرصه های علم و فناوری


وزیر علوم با بیان اینکه حضور ایران در عرصه های علم و فناوری دنیا نشان می دهد چه ظرفیت خوبی در حوزه نیروی انسانی شکل گرفته است، گفت:

“گاهی خود را با کشورهای توسعه یافته در این عرصه ها قیاس می کنیم که منطقی به نظر نمی رسد. اگر از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون به عملکرد دانشگاه ها در تربیت نیروی انسانی، تولید علم و شکل گیری مجموعه های فناور نگاه کنیم، این عملکرد مناسب ارزیابی خواهد شد.”


دکتر غلامی در ادامه تصریح کرد:

“وزارت علوم در حوزه بکارگیری دستاوردهای علمی در بخش اثرگذاری توسعه کشور تلاش می کند. در این رویداد نیز شاهد ارتباط بیشتر بین بخش صنعت و شرکت های دانش بنیان هستیم و ما در وزارت علوم از پیشنهادها و دستاوردهای این رویداد سه روزه استفاده خواهیم کرد.”

تربیت نیروی انسانی در حوزه علم و فناوری


وی به تاثیر استفاده از توان داخل اشاره کرد و گفت که با اینگونه رویدادها و کارهایی از این دست از خام فروشی جلوگیری و به سمت استفاده از ارزش افزوده صنعت نفت حرکت می کنیم و با حضور شرکت های دانش بنیان و فناور این امر محقق خواهد شد.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   ۷۲ شرکت دانش بنیان توانمندی های خود را در عسلویه به نمایش گذاشتند


دکتر غلامی خاطرنشان کرد که وزارت علوم وظیفه خود برای تربیت نیروی انسانی در حوزه علم و فناوری را انجام داده است و وجود شرکت های پیشرو گواه این سرمایه عظیم انسانی است. از وزارت علوم پرسیده می شود که این جمعیت عظیم فارغ التحصیل چقدر توانمندی دارند و چه میزان در جامعه موثر هستند؟ پاسخ، ایجاد فرصت برای آنها است زیرا این جمعیت تحصیل‌کرده ظرفیت و توانمندی تاثیرگذاری دارند و این رویداد نیز می تواند فرصت را فراهم کند.


وزیر علوم در پایان تاکید کرد که اگر شروع کارها را به مجموعه علمی بسپاریم چشمه جوشانی برای افزایش ظرفیت دستگاه ها و گسترش توانمندی شکل می گیرد.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.