فعالیت بیش از ۵ هزار شرکت دانش بنیان در کشور با فروش سالیانه بیش از ۱۲۰ هزار میلیارد تومان

بازدید از روند فعالیت چند شرکت دانش بنیان اردبیل توسط دکتر ستاری

بازدید از روند فعالیت چند شرکت دانش بنیان اردبیل توسط دکتر ستاری صورت گرفت، که وی با بیان اینکه هم اینک ارزش شرکت های دانش بنیان در بورس کشور به بیش از۱۵۰ هزار میلیارد تومان رسیده است گفت: اقتصاد دانش بنیان به یکی از پایه های مهم اقتصاد کشور تبدیل شده است.

وی خام فروشی را از مضر ترین فعالیتهای اقتصادی در کشور عنوان وتصریح کرد:باید تلاش کنیم با استفاده از اقتصاد دانش بنیان وفراوری علمی مواد خام ، ارزش افزوده تمام تولیدات خام خود را درحوزه های نفت، گاز، کشاورزی،معادن وغیره به بالاترین میزان ممکن برسانیم.

بازدید از روند فعالیت چند شرکت دانش بنیان اردبیل توسط دکتر ستاری

توسعه همه جانبه اقتصادی در کشور

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تاکید بر توسعه همه جانبه بیان کرد: برای تحقق توسعه همه جانبه اقتصادی در کشور راهکاری جز پرهیز از خام فروشی فرا بخشی نداریم و در علم اقتصاد نوین هم خام فروشی یک نقطه ضعف اساسی محسوب می‌شود.

معاون علمی و فن آوری رئیس جمهور،استان اردبیل را از جمله استان های درحال رشد در مسیر ایجاد اقتصاد عنوان کرد وافزود: تولیدات متنوع کشاورزی ،صنعتی ومعدنی از سویی و از طرف دیگر وجود طبیعت بکر ،جاذبه های گردشگری منحصر بفرد بویژه جوانان خلاق، مبتکر وکارآفرین می تواند استان اردبیل را در جایگاه ده استان برتر کشور در عرصه اقتصاد دانش بنیان قرار دهد.

افتتاح چند طرح دانش بنیان در اردبیل

بازدید ازروند فعالیت شرکت های تولیدی و مراکز رشد دانش بنیان وافتتاح چند طرح دانش بنیان همچنین شرکت در جلسه گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اردبیل ازجمله برنامه های آقای ستاری در این سفر یکروزه است.
وی با اشاره به توسعه پارک‌های علم و فناوری افزود: تقویت و توسعه پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان می تواند از خام فروشی محصولات کشاورزی و دامی استان اردبیل جلوگیری کند.
ستاری خام فروشی را نوعی ضرر دانست و تصریح کرد: آن چیزی که اقتصاد دانش بنیان را فراهم می کند یک اکوسیستم است و محیطی که ایجاد می کند و باید به این نتیجه برسیم که خام فروشی در هر شکلی ما را به توسعه نمی رساند و یک ضرر پنهان است.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.