برگزاری پنجمین دوره نمایشگاه شیشه و تجهیزات وابسته

اهمیت صنعت شیشه

شکی در اهمیت صنعت شیشه در منطقه خاورمیانه نیست و ایران به عنوان یکی از قطب های آن در این محیط، همواره پتانسیل فراوانی برای بدست گرفتن بازار منطقه ای داشته است. سالانه بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن شیشه در کشور تولید می‌ شود که یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن آن شیشه تخت و ۴۵۰ هزار تن انواع بطری و بقیه بلور است. هم اکنون در ۱۰ کارخانه بزرگ شیشه سازی فعال کشور روزانه ۴۵۰ هزار متر مربع شیشه جام تولید می‌ شود که از این میزان حدود ۴۰ درصد به کشور‌های حوزه خلیج فارس، آسیای میانه و حتی اروپا صادر می‌ شود.

تولید شیشه در سرتاسر جهان یک صنعت مهم به شمار می رود و به دلیل گستردگی کاربرد شیشه در صنعت، زندگی روزانه و توانایی بالقوه تأمین درصد مناسبی از اشتغال در جامعه ضرورت پرداختن به آن بیش از پیش حس می شود. در همین راستا، یکی از برنامه های حمایتی و گسترش دهنده در قالب برگزاری نمایشگاه های بین المللی تخصصی نمود پیدا کرده است که نتیجه آن برگزاری نمایشگاه های دوره ای شیشه و تجهیزات وابسته آن در تهران بوده است.

پنجمین دوره نمایشگاه

پنجمین نمایشگاه بین المللی شیشه و تجهیزات وابسته، با حضور بزرگترین شرکت ها و کارخانجات این صنعت و همچنین با همراهی شرکت های تولیدی و دانش بنیان در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار نموده است. این نمایشگاه که از ۵ الی ۸ تیرماه از ساعت ۹ صبح الی ۴ عصر برگزار می شود، می تواند بستر مهمی برای ارائه محصولات در این حوزه برای فعالان و تولیدکنندگان باشد تا علاوه بر آشنایی با آخرین دستاوردهای این صنعت در عرصه بین المللی، با ارائه قابلیت ها و توانایی های خود به جذب سرمایه و تجارت بین المللی هم دست پیدا کنند. حضور شرکت های دانش بنیان فعال در این حوزه نیز یکی از دستاوردهای بسیار مهم این نمایشگاه است که راه را برای کار با این مجموعه ها هموار می کند.

در این نمایشگاه آخرین دستاورد‌های صنعت شیشه مانند انواع محصولات ساختمانی، صنعتی و تولیدات مخصوص اتومبیل به نمایش درآمده است. هدف از برگزاری نمایشگاه مذکور، کمک به توسعه این صنعت و تدوین نقشه راه پیش روی صنعت کشور با بررسی وضعیت این صنعت در داخل کشور و مقایسه آن با کشور‌های پیشرو در این حوزه است.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.