حمایت شرکت های دانش بنیان و اشتغال زایی

حمایت شرکت های دانش بنیان و اشتغال زایی

اشتغال زایی دغدغه این روزهای جامعه ماست. و ما قصد داریم تا در این جا رابطه بین حمایت شرکت های دانش بنیان و اشتغال زایی را مطرح کنیم.

 • حمایت شرکت های دانش بنیان زمینه ساز ایجاد اشتغال است:

خبرگزاری مهر : رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری گفت: حمایت شرکت های دانش بنیان زمینه ساز ایجاد اشتغال در این استان است. به گزارش خبرنگار مهر، اسماعیل پیرعلی عصر یکشنبه در نشست توسعه شرکت های دانش بنیان با اشاره به اینکه حمایت از این مجموعه،  زمینه ساز ایجاد اشتغال در این استان است، اظهار داشت: توسعه شرکت های دانش بنیان در این استان نقش مهمی در ایجاد اشتغال دارد و باید تلاش کرد که زمینه افزایش و توسعه شرکت های دانش بنیان در این استان فراهم شود.
در ادامه وی عنوان کرد: باید روحیه حمایت از این شرکت‌ها در ارگان ها دولتی این استان ایجاد شود. رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری در ادامه افزود: توسعه شرکت های دانش بنیان نقش مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد. وی ادامه داد: باید رویکرد دانش بنیان در این استان نهادینه شود.


بیشتر بدانید:

شرکت‌های خلاق 

کالا و خدمات دانش بنیان


 

توسعه و کار آفرینی ارز دستاورد های شرکت های دانش بنیان

رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری با اشاره به ابنکه توسعه کارآفرینی از دستاوردهای شرکت های دانش بنیان است، ادامه داد: با ترویج فرهنگ کارآفرینی در جامعه زمینه ایجاد اشتغال فراهم می شود. محقق شدن اقتصاد مقاومتی نیازمند کارعلمی و پژوهشی است. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست عنوان کرد: اجرایی برنامه های اقتصاد مقاومتی در این استان در سال گذشته از مهم‌ترین اقدامات این شرکت بوده است. تورج احمد پور گفت: محقق شدن اقتصاد مقاومتی در جامعه نیازمند کارعلمی و پژوهشی است. وی گفت: باید از ظرفیت جوانان محقق و کارآفرین برای تحقق اقتصاد مقاومتی بهره گرفت.در ادامه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: بهره گیری از پژوهش های علمی و تحقیقاتی از مهم‌ترین برنامه های این شرکت است.

درآمدزایی ۳۰۰ هزار میلیارد ریالی شرکت های دانش بنیان

معاون توسعه فناوری، معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری گفت: شرکت های دانش بنیان در سال گذشته ۳۰۰ هزار میلیارد ریال فروش تولیدات داشته و باعث اشتغال ۲۰۰ هزار نفر درکشور شده اند. روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی روز سه شنبه به نقل از علی وطنی، در مراسم رونمایی از نخستین فن بازار تخصصی کشور در مجتمع گاز پارس جنوبی افزود: هم اکنون ۲ هزار و ۹۷۵شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد که آمار بسیار خوبی است، اگرچه می تواند بسیار بیشتر از این رقم باشد.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

‫2 نظر

 • حمید حاجیلی دوجی گفت:

  باسلام
  معاون هنرستان کاردانش رشته های زیربخش کشاورزی
  ازاستان گلستان شهرستان محروم ومرزی مراوه تپه
  درپی اصلاح نظام آموزشی وگسترش هنرستانهای کاردانش بااولویت تحصیل دانش اموزان درزمینه شغلهای فراگیر و بومی،دراین منطقه نیزهنرستان کاردانش دررشته های زیربخش کشاورزی وهمگام بابرنامه دولت جهت دستیابی به چشم انداز این برنامه باتشویق خانواده هاو دانش اموزان وباهدف تربیت نیروی کار نیمه ماهرواشنایی دانش اموزان بامحیط کارونهادینه کردن روحیه کارآفرینی وباامید غلبه برمعضل بیکاری،تاسیس شد باتوجه به ماهیت تحصیلی رشته های کاردانش که بیش از۷۰درصدمحتوای آموزشی بصورت مهارت آموزی میباشدمتاسفانه در این منطقه هیچ مرکزی برای ارائه این مهارتهابه دانش اموزان وجودنداشته وحتی بخش خصوصی نیزفارغ ازهرگونه واحدتولیدی صنعتی زیربخش محصولات کشاورزی میباشدکه مهارت اموزی ودرکل تحصیل دانش اموزان کاردانش رابامعضل جدی روبروکرده وتهی ازهرگونه هدفی میباشندکه درصورت استمراربدلیل عدم استقبال دانش اموزان برای تحصیل در این رشته ها ناگزیرازتعطیلی این تنها هنرستان منطقه میباشد
  اینجانب برای حل این معضل آموزشی و ارائه آموزش مهارت به دانش آموزان این رشته هاتصمیم به احداث مجتمعی آموزشی_تولیدی محصولات کشاورزی, دامی,باغی و… گرفته وباتهیه زمین ۵ هکتاری باآب کافی واحداث شبکه برق فشارقوی واحداث ساختمانهاوتاسیات و اخذمجوزات لازم درحال تجهیز این مزرعه برای تولیدمحصولات بصورت صنعتی میباشم تاپس ازبهره برداری آموزش مهارت وفعالیت عملی دانش اموزان رادر مسیرتولیدقرارداده درنهایت سهمی ازسود حاصل رابه خوددانش آموزان پرداخت نمایم
  حال باتوجه به اینکه منطقه درشمار محرومترین نقاط کشوربوده وفعالیت این واحد نیزدرحوزه آموزش وسلامت میباشد وقابلیت بالایی نیزبرای فعالیت درفضای اینترنت رادارد، که باتولیدثروت اثر مثبتی نیزدرحوزه اشتغال منطقه داشته و بخاطر تولیدمحصولات ارگانیک نقش بسزایی در سلامت پایدارخاک،اکوسیستم ها و سلامت انسان داردودوستدار محیط زیست است آیااین طرح درتعریف شرکت های دانش بنیان میگنجد؟
  بنده به دلیل هزینه های بالای این طرح اجتماعی و سایرهزینه های آتی جهت رسیدن به مرحله ی بهره برداری چگونه میتوانم ازحمایتهای نهادهای محترم هم بصورت بلاعوض وهم بصورت تسهیلات درازمدت بهره مندشوم؟
  که دراینصورت بنده نیزبه ازای این کمکها وحتی بیشترازان درقالب طرح های عام المنفعه سرمایه گذاری های دیگری نیز در زمینه های اجتماعی دیگروتوسعه ی روستایی انجام دهم

  • مدیر وبسایت گفت:

   با سلام و عرض احترام حضور شما جناب آقای حاجیلی دوجی
   برای برقراری ارتباط موثر تر با شما در صورت امکان شماره تماس خود را با ما در میان بگذارید یا با شماره ما که در بخش ارتباط با ما ذکر شده است ، تماس بگیرید ، ما تلاش میکنیم شما را برای حصول نتیجه راهنمایی کنیم

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
  جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.