پیشرفت های دانش بنیان در دامغان

اهمیت بررسی پیشرفت ها

با نامگذاری سال جدید به نام دانش بنیان و تأکید مقام معظم رهبری بر تکیه بر این عرصه به منظور تأمین نیازهای اقتصادی و فرهنگی کشور، عجیب نیست که مشاهده کنیم بسیاری از نهادهای دولتی و به خصوص دانشگاه ها به سرعت وارد عرصه رقابت برای پیشرفت های دانش بنیان شده اند. فعالیت گروه های مختلف در دستگاه های گوناگون به منظور انجام سهم خود در بازار محصولات دانش بنیان و همچنین عمل به وظایف خو در قبال اشاعه و گسترش این ساختار اقتصادی منجر به رویدادهای اغلب مقبتی شده است. راه اندازی شرکت های فناور، دریافت گواهی دانش بنیان و همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به منظور حصول اطمینان از رشد فناوری در ایران مورد حمایت سازمان های مختلفی قرار گرفته است که یکی از آنها دانشگاه آزاد واحد دامغان است.

فعالیت ها در دامغان

دکتر نعمت الله نعمتی، ریاست دانشگاه آزاد اسلامی دامغان با اشاره به ظرفیت های این فضای علمی به منظور توسعه محصولات دانش بنیان گفت: «۵ شرکت دانش بنیان در زمینه های کشاورزی، صنایع غذایی و داروسازی در این دانشگاه فعالیت دارند که فعالیت های آنها منجر به تولید ۶ محصول گیاهی دانش بنیان شده است. دانشگاه آزاد دامغان با همکاری با این شرکت ها به دنبال تولید انبوه این محصولات است.»

به لطف دارا بودن ۳۲ آزمایشگاه در این واحد، به وضوح شرایط برای کمک به مجموعه های دانش بنیان استان سمنان فراهم آمده است. بستر آزمایشگاهی با ارزش بیش از ۷۰ میلیارد تومان فضا را برای فعالیت های علمی و پژوهشی آماده و مسیر را برای این دست از مجموعه ها هموار می کند.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   کاهش ریسک سرمایه گذاری در شرکت های دانش بنیان

امید است که با حمایت نهادهای این چنین، حوزه دانش بنیان بیش از پیش رشد کرده و در ارکان صنایع و ساختارهای دانشگاهی کشور به اشاعه آن به عنوان یک وظیفه بدیهی نگاه کنند.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.