شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی

شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی

فناوری های راهبردی

همه ساله شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دوره ارزیابی برای معرفی برترین‌ مجموعه های آزمایشگاهی را برگزار می کند. این شبکه، ارتقای توانمندی و سطح کیفیت خدمات را در دستور کار دارد و با همین رویکرد هر ساله به شناسایی و معرفی برترین مراکز عضو می پردازد. این ارزیابی برای شناخت نقاط قوت و ضعف مجموعه ها، تلاش برای بهبود نقاط قوت و برطرف کردن مشکلات و کاستی ها صورت می گیرد.

در این رقابت، «توسعه کمی و بهبود کیفیت خدمات آزمایشگاهی»، «ارتقای مشتری مداری» و «ترویج فرهنگ به اشتراک گذاری و فعالیت شبکه ای در بین مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی»، آزمایشگاه ها بر اساس دستورالعمل ارزیابی، برای کسب امتیاز در هر کدام از شاخص‌ های یاد شده، رقابت می کنند.

در تازه ترین ارزیابی شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی از مجموعه های عضو، نقش شرکت های بخش خصوصی به ویژه دانش بنیان پررنگ است، به طوری که ۲۰ مرکز شامل ۹ مجموعه خصوصی و ۱۱ مرکز دولتی در جمع برترین مجموعه ها قرار دارند.

سهم بخش خصوصی در میان آزمایشگاه های عضو شبکه نیز افزایش یافته است، به طوری‌ که ۳۶.۸ درصد اعضای شبکه از آزمایشگاه های بخش خصوصی هستند؛ همچنین ۳۰ درصد مراکز عضو را دانشگاه ها و مراکز پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و ۳۳.۲ درصد دیگر اعضای این شبکه را آزمایشگاه هایی از سازمان ها و وزارتخانه های کشور تشکیل می دهد.

شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی

خدمات شبکه آزمایشگاهی فناوری ‌های راهبردی

بر اساس نتایج هفتمین دوره ارزیابی عملکرد آزمایشگاه های عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مجموعه آزمایشگاه های «مرکز پژوهشی متالورژی رازی»، «بنیاد علوم کاربردی رازی» و « دانشگاه صنعتی شریف»، در شمار ۳ مجموعه برتر ارائه کننده خدمات آزمایشگاهی قرار گرفتند.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   توسعه سیستم تولید واکسن های mRNA

خدمات شبکه آزمایشگاهی فناوری ‌های راهبردی به پژوهشگران، شرکت‌ های دانش ‌بنیان، صنایع خلاق، مخترعان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ ها ارائه شده و خلق ارزش افزوده ‌ای بیش از ۴هزار و ۱۳۰ میلیارد ریال برای مجموعه‌ های فناور، پژوهشی و آزمایشگاهی را به همراه داشته است.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با هدف ارتقای تولیدات دانش‌ بنیان و فناورانه، توسعه پژوهش های کاربردی و حمایت از ایده های نوآورانه در مرحله آزمایشگاهی، شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی را ایجاد کرده است و با گرد هم آوردن فعالان زیست بوم آزمایش و پژوهش، شامل بیش از یکصد هزار عضو، هزاران تجهیز آزمایشگاهی و خدمت، روند توسعه فناوری و تولید محصولات دانش بنیان ایران ساخت را سرعت بخشیده است.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.