نشست میان معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و وزیر جهاد کشاورزی

نشست میان معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و وزیر جهاد کشاورزی

نشست میان معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و وزیر جهاد کشاورزی با حضور جمعی از معاونان و مسوولان هر دو دستگاه برگزار شد. ستاری در این نشست از ورود محصولات ایران ساخت حوزه امنیت غذایی به بازار خبر داد.
ایجاد بازار برای شرکت های دانش بنیان و فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری در بخش کشاورزی در این نشست دنبال شد. زیرا بعد از حوزه دارو، امنیت غذایی یکی از حوزه های استراتژیک برای کشور محسوب می شود که در بحران کرونا هم اهمیت خود را نشان داد.

دی ماه سال 98 بود که رییس جمهوری ابلاغیه ای را به تمام دستگاه های دولتی برای استفاده از ظرفیت علمی و فناورانه کشور و توان متخصصان صادر کرد تا رفع نیازهای داخل از این مسیر انجام شود، از همان زمان جهاد کشاورزی و معاونت علمی و فناوری همکاری های مشترک خود برای تحقق این هدف آغاز کردند.

نشست میان معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و وزیر جهاد کشاورزی

توسعه اقتصاد دانش بنیان، اولویت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در این نشست گفت: معاونت علمی و فناوری و جهاد کشاورزی در 6 سال گذشته کاری های علمی و فناورانه خوبی داشته اند. توسعه اقتصاد دانش بنیان در حوزه کشاورزی یکی از اولویت های اصلی در معاونت علمی و فناوری است.

ستاری ادامه داد: از 2 سال پیش پروژه های مرتبط با امنیت غذایی به عنوان مبحثی مهم در معاونت علمی آغاز شد. واردات در حوزه محصولات مرتبط با امنیت غذایی عدد قابل توجهی را شامل می شود این واردات هم در حوزه های فناورانه مانند واکسن های دام و طیور و پروبیوتیک ها و هم در حوزه های غیر فناورانه همچون ذرت مشاهده می شود.

ایجاد کارگروه های تخصصی در مدیریت جدید وزارت کشاورزی

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اشاره به ایجاد کارگروه های تخصصی در مدیریت جدید وزارت کشاورزی گفت: البته اقدامات تاثیرگذار خوبی در این حوزه انجام شده و بر اساس میزان واردات محصولات برنامه های جدیدی در حال آماده سازی است تا امنیت غذایی با استفاده از تولیدات ایران ساخت تامین شود. در این صورت خودکفایی و استقلال کشور را در این حوزه شاهد خواهیم بود. در صورت برزو بحران ها نیز می توانیم مقابله خوبی با این بحران ها داشته باشیم.

ستاری همچنین گفت: برنامه های مفصلی تدوین شده و محصولات به زودی از طریق شرکت های دانش بنیان و فناور به بازار وارد می شود که می توان به محصولاتی در حوزه واکسن های دام و طیور و اشاره کرد.

همکاری‌ها با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال گسترش است

همچنین کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی نیز در این نشست بیان کرد: بخش کشاورزی دارای مسائل زیادی است که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افق خوبی پیش روی این حوزه قرار دارد. هوشمندسازی یکی از مباحث مهم در این حوزه است که با فعالیت شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها توسعه می‌یابد.

وی ادامه داد: برنامه کاملی با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حوزه یکپارچه سازی اطلاعات و هوشمندسازی داریم و برای خرید کودهای شیمیایی و زیستی آماده انعقاد قرارداد با شرکت های فناور و فعال در این حوزه هستیم. استفاده از سرشاخه های نیشکر نیز یکی از برنامه های خوبی است که وجود دارد تا با استفاده از این سرشاخه ها در بخش کشاورزی واردات کاهش یابد.

امتیاز :
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (بدون نظر)
Loading...
به اشتراک بگذارید :

مشاوره رایگان آنلاین

با ما راحت باشید. هر سوال و درخواستی دارید تماس بگیرید. مشاوران ما به صورت رایگان به شما خدمت رسانی مینمایند.دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید. شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714517 تماس بگیرید.