استارتاپ ها و صنعت

افتتاحیه رویداد بوت کمپ

احسان صفرنواده، مدیر عامل یکی از شتابدهنده ها با بیان این که افتتاحیه رویداد بوت کمپ در روز شنبه ۱۷ آبان ماه در دانشگاه شهید بهشتی برگزار خواهد شد، گفت: این رویداد یک رویداد مجازی برای تعامل جامعه و دانشگاه است.

وی ادامه داد: در جامعه صنعتی و شهری یکسری معضلات و چالش هایی وجود دارد که فناوری می تواند برای رفع این چالش ها موثر باشد، ضمن آن که شهرها را به محل بهتری برای زندگی تبدیل کند.

صفرنواده با اشاره به توانمندی های موجود در دانشگاه ها و انجمن های علمی و اکوسیستم نوآوری کشور برای رفع این نیازمندی ها، خاطر نشان کرد: متاسفانه راه ارتباطی اکوسیستم نوآوری کشور که شامل شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها و مراکز شتابدهی می شود با جامعه و صنعت کمرنگ است که در این صورت جامعه و صنعت و تیم های تحقیقاتی در دانشگاه ها مسیر خود را می روند و به یکدیگر سودی نمی رسانند.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان اظهار کرد: بر این اساس تلاش کردیم که عوامل تعاملی را ایجاد کنیم که فرآیند ارتباط میان جامعه و دانشگاه فراهم شود که در این راستا در جهت فضای  بروکری اقدام کردیم. این فضا شامل ۳ ضلع صندوق نوآوری و شکوفایی، فن بازار ملی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است که از سوی این نهادها به یکسری از شرکت های دانش بنیان مجوزهایی اعطا می کنند تا بتوانند فعالیت های فناورانه شکل بگیرد.

افتتاحیه رویداد بوت کمپ

همکاری استارتاپ ها و صنعت

این محقق فناور، خاطرنشان کرد: بر این اساس رویداد بوت کمپ را که پایلوت آن را از دانشگاه شهید بهشتی به عنوان یک دانشگاه جامع آغاز کردیم، برگزار کردیم و طی آن با ارائه آموزش های تخصصی، دانشجویان و تیم های تحقیقاتی با نحوه احصای نیازمندی های جامعه، درک توانمندی های فضای دانشگاهی و تبدیل یافته های علمی به اتفاقات واقعی درجامعه آشنا خواهند شد.

صفرنواده رویداد بوت کمپ را نه یک رویداد عام المنفعه بلکه راهی برای درآمدزایی تیم های فناور دانست و افزود: زمانی که دانشجویان در طی این فرآیند ارتباطات خود را با جامعه پیدا کنند، می توانند منبعی برای کسب درآمد بیابند که این امر علاوه بر آن که در بهبود اشتغال زایی دانش آموختگان دانشگاهی کمک خواهد کرد، انگیزه های جدی تری در حوزه توسعه کسب و کار ایجاد می کند.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به اقدامات این شرکت در هدایت تیم های فناور در ایجاد ارتباط با صنایع، خاطرنشان کرد: در سال گذشته حدود ۱۶۰ میلیارد تومان قرارداد میان تیم های استارتاپی با صنایع منعقد شد.

وی به بیان رویکرد بخش های مختلف صنعتی در زمینه ارتباط با تیم های فناور با بیان این که صنایع مانند حوزه نفتی رویکرد مثبتی برای همکاری با این تیم ها ندارند، یادآور شد: از این رو ما به صورت گسترده تر فعالیت خود را ادامه دادیم و اقدام به بررسی نیازهای شهری کردیم.

صفرنواده با اشاره به جزئیات برگزاری رویداد بوت کمپ، گفت: ما با انتشار فراخوانی، دانشجویان علاقه مند را ثبت نام کردیم و این رویداد به صورت مجازی طی ۶ کارگاهی که برگزار می شود، شرکت کنندگان با روش های مختلف توسعه کسب و کارهای مبتنی بر دانش آشنا می شوند.

وی برگزاری نمایشگاهی از دستاوردهای فناورانه را از دیگر بخش های این رویداد نام برد و یادآور شد: بازدید از این نمایشگاه برای افراد محدودی است.

این محقق با ابراز امیدواری از این که در اولین رویداد بوت کمپ دستاوردهای خوبی در حوزه توسعه کسب و کارهای دانش بنیان حاصل شود، گفت: رویکرد ما در برگزاری این رویداد تنها تربیت یکسری آدم نیست بلکه در مجموعه ما با این تیم ها همکاری خواهد کرد و یا با آن ها قرارداد منعقد خواهد شد تا آن ها بتوانند ایده های خود را پرورش دهند و پروژه های مهمی را با آن ها اجرایی کنیم.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.