حل معضل پسماند شهری

حل معضل پسماند شهری

همکاری صندوق نواوری و شهرداری برای سماندها

به منظور فراهم آوردن زمینه اجرای پروژه های سرمایه گذاری شهرداری ها و دهیاری های کشور و همچنین ایجاد ارتباط بین شرکت های دانش بنیان و فرصت های سرمایه گذاری شهرداری ها، تفاهم نامه همکاری مشترک بین صندوق نوآوری و شکوفایی و سازمان شهرداری ها و دهیاری ها منعقد شد.

تفاهم نامه همکاری مشترک صندوق نوآوری و سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در زمینه ارتباط بین شرکت های دانش بنیان و اجرای پروژه های سرمایه گذاری شهرداری ها و دهیاری کشور بین دکتر علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی و دکتر مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور منعقد شد.

بر اساس این تفاهم نامه علاوه بر ایجاد ارتباط بین شرکت های دانش بنیان و فرصت های سرمایه گذاری شهرداری ها، موضوعاتی چون توسعه فناوری و نوآوری در حوزه مدیریت شهری و استفاده از ظرفیت های مالی و اجرایی متقابل در راستای اهداف و سیاست های کلان نظام در حوزه اقتصاد دانش بنیان، اقتصاد مقاومتی با رویکرد فعال کردن ظرفیت های سرمایه گذاری و جهش تولید در کشور قابل اجرا خواهد بود.

تفاهم نامه سرمایه گذاری شهرداری و صندوق نوآوری

شتاب دهنده های دانش بنیان برای معضل پسماند ها

همکاری با هدف تأسیس یا تقویت شتابدهنده های دانش بنیان در سراسر کشور با استفاده از امکانات و ظرفیت های سازمان، تسهیل فرآیندهای استفاده از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان در تأمین نیازهای شهرداری ها و دهیاری های کشور و به‌کارگیری محصولات دانش بنیان بخشی از دستاوردهای این تفاهم نامه خواهد بود.

همچنین صندوق نوآوری و شکوفایی با سبد خدمات خود مانند ارائه تسهیلات برای خرید محصولات و خدمات دانش بنیان مورد نیاز نهادهای زیرمجموعه سازمان، ارائه ضمانت نامه یا سرمایه گذاری، ارائه تسهیلات اشتغال زایی پایدار به شرکت های دانش بنیان، ارائه خدمات توانمندسازی، حمایت از شتابدهنده های دانش بنیان، برگزاری رویدادهای تبادل فناوری با حضور شرکت های دانش بنیان، فناور و استارت آپ ها با همکاری سازمان، لیزینگ منابع داخلی صندوق و منابع بانکی برای شرکت های دانش بنیان طرف قرارداد شهرداری ها و دهیاری ها در این عرصه همکاری خواهد کرد.

بر اساس این تفاهم نامه، دو موضوع جمع‌آوری پسماند و حل مسئله آتش‌نشانی در شهرها و روستاها در اولویت حل مسئله مدیریت شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری ها و صندوق نوآوری و شکوفایی برای شروع همکاری مشترک قرار خواهد داشت.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.