صنایع نرم و خلاق

صنایع نرم و خلاق

پنل تخصصی نوآوری در صنایع نرم و خلاق

پنل تخصصی «نوآوری، پیشران کلیدی صنایع خلاق» با حضور مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری برگزار شد. این پنل بین المللی با همکاری انجمن مدیریت فناوری و نوآوری ایران و ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق برگزار شد. پرویز کرمی، دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق معاونت علمی و فناوری مدیریت این پنل را بر عهده داشت. همچنین امین مویدی مشاور معاون هنری وزارت ارشاد، هاجر سعیدی نژاد مدیر شتابدهنده صادراتی صنایع خلاق اگزه، حجت الله مراد خانی پژوهشگر و محمد حسین نخچی مدیر سایت بازی بین و فعال حوزه بازی سازی دیگر حاضران این پنل بودند.

رسول بیدرام استاد دانشگاه هنر از اصفهان و ساناز جوادی مشاوردر اتحادیه اروپا در ژنو سوییس نیز به صورت آنلاین در این نشست تخصصی نوآورانه، حضور یافتند.

صنایع نرم و خلاق

نقش کلیدی دانشگاه در صنایع نرم و خلاق

در ابتدا پرویز کرمی مدیر این پنل ضمن تاکید بر نقش محوری نهاد دانشگاه در تولید و پرورش منابع انسانی با کیفیت این زیست بوم گفت: شاید این موضوع که مراکز علمی کشور تا چه میزان در تامین منابع انسانی کارآمد مورد نیاز صنایع فرهنگی و شرکت های خلاق نقش داشته اند، سوالی اساسی باشد.

رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ادامه داد: باید قبول کرد که در حوزه تقنینی و اسناد بالادستی چالش و مسائل و مشکلات زیادی وجود دارد. خوشبختانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در این زمینه سندی تدوین کرده که خط‌ مشی ها و راهبردهای تقسیم وظایف ملی در آن دیده شده و ما منتظر ابلاغ این سند از سوی رئیس جمهوری هستیم که می تواند رفع کننده بخشی از مشکلات باشد.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   جرثقیل های تلسکوپی

رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ادامه داد: باید قبول کرد که در حوزه تقنینی و اسناد بالادستی چالش و مسائل و مشکلات زیادی وجود دارد. خوشبختانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در این زمینه سندی تدوین کرده که خط مشی ها و راهبردهای تقسیم وظایف ملی در آن دیده شده و ما منتظر ابلاغ این سند از سوی رئیس جمهوری هستیم که می تواند رفع‌کننده بخشی از مشکلات باشد.

کرمی با اشاره به نقش کلیدی تربیت نیروهای متخصص در این حوزه، بیان کرد: عدم حضور مدیرانی با تجربه بالای کار تیمی یکی از خلاهای این صنعت است. این موضوع خود ضعف فعالیت یک شرکت یا مجموعه را باعث می شود.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.