شرکت های دانش بنیان ایلام

نشست ستاد اقتصاد مقاومتی ایلام

آمار شرکت های دانش بنیان ایلام

رئیس پارک علم و فناوری استان ایلام گفت: مجموع شرکت های دانش بنیان به ۲۴ شرکت در استان افزایش یافته است و تلاش می شود تا پایان سال این آمار به ۳۰ شرکت افزایش یابد.

کامران طاهرپور در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان با بیان این که ۱۷۰ هزار دلار محصولات فناورانه این پارک به کشور عراق  صادره شده است افزود: این محصولات توسط شرکت ‌های دانش بنیان تولید شده اند که شمار آن‌ ها ۱۰۷ محصول بود و ۶۷ محصول توانستند تولید و حتی صادر شوند.

وی افزود: اکنون یک هزار و ۹۸ نفر در شرکت ‌های فناوری و پژوهشی استان مشغول فعالیت هستند و مجموع فروش محصولات آن‌ ها ۵۹ میلیارد ریال بوده است.
طاهرپور یادآور شد: همچنین سعی شده با پرداخت ۵۹ میلیارد ریال تسهیلات از این شرکت‌ ها حمایت کنیم و قرار است ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره نیز در اختیار آن ‌ها قرار داده شود.

وی از ثبت ۷۸ اختراع ملی توسط این پارک در کشور خبر داد و گفت: توسعه صندوق فناوری پژوهش استان و جهش بسیار خوب در رشد شتاب دهنده ‌ها باعث عملکرد مطلوب این پارک بوده است.

رئیس پارک علم و فناوری ایلام با بیان اینکه اکنون چهار شرکت شتاب ‌دهنده تخصصی ایده ‌های نو را مورد حمایت قرار می ‌دهند و از کارآموزی دانشجویان آی تی حمایت می ‌کنند یادآور شد: به منظور جهت دهی پایان نامه دانشجویان به سمت تجاری سازی، ۵۶۰ میلیون ریال ریال برای حمایت از ۳۵ پایان ‌نامه کارشناسی ارشد و دکترا در زمینه آی تی و آی سی تی هزینه شده است.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   دانشگاه و حمایت از اشتغال دانش بنیان

ستاد اقتصاد مقاومتی استان ایلام

صادرات محصولات دانش بنیان ایلام

طاهرپور با اشاره به اینکه استان ایلام در بحث نرم افزاری از توانمندی برخورداری است گفت: در تلاش هستیم تا کریدور صادرات محصولات دانش بنیان به کشور عراق در مهران ایجاد شود که برای این امر پنج هکتار زمین اختصاص یافته و با کمک بخش خصوصی در حال راه اندازی آن هستیم.

طاهرپور ادامه داد: در بحث کرونا ۱۱ شرکت دانش بنیان استان با تولید ۲۴ محصول به کشور عراق صادر کردند و بخشی نیز در بازار کشور بفروش رسید، اما هنوز محصولات دیگری هستند که بفروش نرفته اند.

وی به احداث پارک علم و فناوری استان اشاره کرد و گفت: این طرح با ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی تاکنون ۱۲۷ میلیارد ریال هزینه داشته و در سطح هفت هزار و ۵۰۰ متر زیربنا در حال اجراست.

رئیس پارک علم و فناوری ایلام افزود: برای تکمیل این طرح ۴۳۰ میلیارد ریال اعتبار در سال جاری در نظر گرفته شده که امیدواریم به موقع تخصیص یابد.

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.