حمایت 7500 میلیارد ریالی بانک سینا از دانش بنیان ها

اعطای تسهیلات و ضمانت نامه به شرکت های دانش بنیان

بانک سینا در سال ۹۸ در دو قالب اعطای تسهیلات و صدور ضمانت نامه از شرکت های دانش بنیان که پایه اصلی اقتصاد دانش بنیان هستند حمایت کرد .

 اتکا به خلاقیت در شرکت های دانش بنیان برای تقویت ساخت داخل و کاهش وابستگی به واردات از اولویت های مهم اقتصاد کشور  است، بر همین مبنا بانک ها در یک سال اخیر سرمایه های خود در مسیر ارائه تسهیلات به شرکت های دانش بنیان سوق داده اند.

حضور جدی بانک ها در حوزه نوآوری ها و نیز ایجاد بازار برای شرکت های دانش‌ نیان و فن آور در عرصه های راهبردی، زمینه بروز بیشتر استعدادها و توانمندی های دانش آموختگان و نوآوران کشور را فراهم ساخته است .

اعطای تسهیلات و ضمانت نامه به شرکت های دانش بنیان

نقش شرکت های دانش بنیان در رونق اقتصادی

این شرکت ها با تحول در عرصه علم و دانش و کشف یافته ها و نتایج جدید اقتصادی در رشد و توسعه مناطق مختلف تاثیرگذار هستند، بر همین مبنا رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها بر اهمیت نقش این شرکت ها در رونق اقتصادی و اقتصاد مقاومتی تاکید کرده اند.

 بانک سینا یکی از بانک های پیشرو در این زمینه بوده بطوری که در سال ۹۸ در دو قالب اعطای تسهیلات و صدور ضمانت نامه از شرکت های دانش بنیان که پایه اصلی اقتصاد دانش بنیان هستند حمایت کرد .

این بانک در سال گذشته ۶۷۶ میلیارد ریال تسهیلات در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار داد و همچنین ۸۹۸ میلیارد ریال ضمانت نامه برای این نوع شرکت ها صادر کرد .

رشد قابل توجه تسهیلات به شرکت های دانش بنیان

 در واقع بانک سینا در مجموع یک هزار و ۵۷۴ میلیارد ریال در دو قالب تسهیلات اعطایی و صدور ضمانت نامه به شرکت های دانش بنیان اختصاص داد، این بانک طبق هدف گذاری خود در سال جاری آمادگی دارد ۷۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار در دو قالب تسهیلات و ضمانت نامه در اختیار اقتصاد دانش بنیان کشور قرار دهد که نسبت به سال  گذشته ۴۷۶ درصد رشد خواهد داشت .

این بانک در بخش تسهیلات اعطایی به شرکت های دانش بنیان ۴۵۰۰ میلیارد ریال هدف گذاری کرده که نسبت به سال گذشته ۶۶۶ درصد رشد داشته است، در بخش ضمانت نامه ها نیز ۳۰۰۰ میلیارد ریال در نظر گرفته که رشد ۳۳۴ درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می دهد.

امتیاز :
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (بدون نظر)
Loading...
به اشتراک بگذارید :

مشاوره رایگان آنلاین

با ما راحت باشید. هر سوال و درخواستی دارید تماس بگیرید. مشاوران ما به صورت رایگان به شما خدمت رسانی مینمایند.دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید. شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714517 تماس بگیرید.