حمایت ۷۵۰۰ میلیارد ریالی بانک سینا از دانش بنیان ها

اعطای تسهیلات و ضمانت نامه به شرکت های دانش بنیان

بانک سینا در سال ۹۸ در دو قالب اعطای تسهیلات و صدور ضمانت نامه از شرکت های دانش بنیان که پایه اصلی اقتصاد دانش بنیان هستند حمایت کرد .

 اتکا به خلاقیت در شرکت های دانش بنیان برای تقویت ساخت داخل و کاهش وابستگی به واردات از اولویت های مهم اقتصاد کشور  است، بر همین مبنا بانک ها در یک سال اخیر سرمایه های خود در مسیر ارائه تسهیلات به شرکت های دانش بنیان سوق داده اند.

حضور جدی بانک ها در حوزه نوآوری ها و نیز ایجاد بازار برای شرکت های دانش‌ نیان و فن آور در عرصه های راهبردی، زمینه بروز بیشتر استعدادها و توانمندی های دانش آموختگان و نوآوران کشور را فراهم ساخته است .

اعطای تسهیلات و ضمانت نامه به شرکت های دانش بنیان

نقش شرکت های دانش بنیان در رونق اقتصادی

این شرکت ها با تحول در عرصه علم و دانش و کشف یافته ها و نتایج جدید اقتصادی در رشد و توسعه مناطق مختلف تاثیرگذار هستند، بر همین مبنا رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها بر اهمیت نقش این شرکت ها در رونق اقتصادی و اقتصاد مقاومتی تاکید کرده اند.

 بانک سینا یکی از بانک های پیشرو در این زمینه بوده بطوری که در سال ۹۸ در دو قالب اعطای تسهیلات و صدور ضمانت نامه از شرکت های دانش بنیان که پایه اصلی اقتصاد دانش بنیان هستند حمایت کرد .

این بانک در سال گذشته ۶۷۶ میلیارد ریال تسهیلات در اختیار قرار داد و همچنین ۸۹۸ میلیارد ریال ضمانت نامه برای این نوع شرکت ها صادر کرد .

رشد قابل توجه تسهیلات به شرکت های دانش بنیان

 در واقع بانک سینا در مجموع یک هزار و ۵۷۴ میلیارد ریال در دو قالب تسهیلات اعطایی و صدور ضمانت نامه به شرکت های دانش بنیان اختصاص داد، این بانک طبق هدف گذاری خود در سال جاری آمادگی دارد ۷۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار در دو قالب تسهیلات و ضمانت نامه در اختیار اقتصاد دانش بنیان کشور قرار دهد که نسبت به سال  گذشته ۴۷۶ درصد رشد خواهد داشت .

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   شرکت های دانش بنیان و سهم صادرات

این بانک در بخش تسهیلات اعطایی به شرکت های دانش بنیان ۴۵۰۰ میلیارد ریال هدف گذاری کرده که نسبت به سال گذشته ۶۶۶ درصد رشد داشته است، در بخش ضمانت نامه ها نیز ۳۰۰۰ میلیارد ریال در نظر گرفته که رشد ۳۳۴ درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می دهد.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.