همکاری ایران خودرو و دانش بنیان

محصولات ایران خودرو

بومی سازی محصولات ایران خودرو

طبق برنامه ریزی صورت گرفته، با همکاری مشترک زنجیره تامین گروه صنعتی ایران خودرو و مراکز علمی و دانش بنیان در پایان امسال، حدود ۱۲۵ میلیون یورو صرفه جویی ارزی محقق خواهد شد.

قطعات تولید شده، حاصل همکاری شرکت های دانش بنیان و فناور، در تمامی خودروهای تولیدی جدید نظیر تارا و پروژه k۱۲۵ قابل بهره‌ برداری است و رویکرد یکسان سازی کاربرد این قطعات در انواع خودروهای تولیدی گروه صنعتی ایران خودرو، کاهش هزینه های قالب سازی و هزینه های سربار تولید را برای بخش صنعت خودرو و قطعه سازی کشور در پی خواهد داشت.

در راستای تحقق اهداف و سیاست های گروه صنعتی ایران خودرو با رویکرد اقتصاد مقاومتی و اجرای سیاست های کلان ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در حوزه تعمیق خودکفایی، علم و فناوری و استفاده حداکثری از توان داخلی، در سال ۹۹ احصای نیازهای فناورانه گروه صنعتی ایران خودرو و شرکت های شبکه تامین صنعت قطعه سازی در ۹ گروه به تفکیک مگاماژول های پنج گانه خودرو، مواد اولیه، تست و صحه‌ گذاری، قالب و ابزار و حوزه اطلاعات مهندسی صورت گرفت.

این شرکت با شدت گرفتن تحریم های ظالمانه در سال ۹۹ و به منظور جبران خلأ حضور مراکز علمی در صنعت قطعه سازی و تسهیل روند بومی سازی فناوری های مورد نیاز، زمینه سازی حضور شرکت های نوپای دانش بنیان و فناور را در حوزه های مختلف علم و فناوری، به منظور هم رسانی عرضه و تقاضای فناوری در صنعت قطعه سازی آغاز کرد.

محصولات ایران خودرو

رویدادهای نوآورانه ایران خودرو

طی تعاملات صورت پذیرفته با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پارک علم و فناوری پردیس، مراکز رشد دانشگاهی، سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف، ستاد توسعه نانو و سایر نهادهای علمی، تعدادی از شرکت های دانش بنیان انتخاب و نیازهای فناورانه شناسایی شدند. به منظور مدون سازی نیازهای خودکفایی صنعت قطعه سازی در سال ۱۳۹۹، سامانه مکانیزه شناسایی نیازهای فناورانه و نوآورانه به منظور توسعه و تعمیق خودکفایی صنعت قطعه سازی طراحی و بانک اطلاعاتی نیازهای فناورانه و نوآورانه نیز ایجاد شد.

شرکت طراحی مهندسی و تامین قطعات ایران‌ خودرو، موفق شد در قالب برگزاری رویداد نوآورانه و فناورانه ۲۰۲۰ و در فاز اول، حدود ۳۰۰ نیاز فناورانه را شناسایی و حدود  ۱۵۶ تفاهم نامه همکاری با شرکت های دانش بنیان را امضا کند، همچنین به منظور توسعه اقتصاد دانش محور برای رصد نیازهای دانش بنیان و فناورانه، تلاش سازمان یافته ای را برای تولید قطعاتی نظیر موتور و گیربکس، شیشه بالابرهای برقی، مگنت و زغال های مصرفی در انواع موتورهای برقی، کویل جرقه زن موتور و اینفلیتور ایربگ، با مشارکت و همکاری مراکز صنعتی و دانشگاهی آغاز کرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.