همکاری ایران خودرو و دانش بنیان

محصولات ایران خودرو

بومی سازی محصولات ایران خودرو

طبق برنامه ریزی صورت گرفته، با همکاری مشترک زنجیره تامین گروه صنعتی ایران خودرو و مراکز علمی و دانش بنیان در پایان امسال، حدود ۱۲۵ میلیون یورو صرفه جویی ارزی محقق خواهد شد.

قطعات تولید شده، حاصل همکاری شرکت های دانش بنیان و فناور، در تمامی خودروهای تولیدی جدید نظیر تارا و پروژه k۱۲۵ قابل بهره‌ برداری است و رویکرد یکسان سازی کاربرد این قطعات در انواع خودروهای تولیدی گروه صنعتی ایران خودرو، کاهش هزینه های قالب سازی و هزینه های سربار تولید را برای بخش صنعت خودرو و قطعه سازی کشور در پی خواهد داشت.

در راستای تحقق اهداف و سیاست های گروه صنعتی ایران خودرو با رویکرد اقتصاد مقاومتی و اجرای سیاست های کلان ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در حوزه تعمیق خودکفایی، علم و فناوری و استفاده حداکثری از توان داخلی، در سال ۹۹ احصای نیازهای فناورانه گروه صنعتی ایران خودرو و شرکت های شبکه تامین صنعت قطعه سازی در ۹ گروه به تفکیک مگاماژول های پنج گانه خودرو، مواد اولیه، تست و صحه‌ گذاری، قالب و ابزار و حوزه اطلاعات مهندسی صورت گرفت.

این شرکت با شدت گرفتن تحریم های ظالمانه در سال ۹۹ و به منظور جبران خلأ حضور مراکز علمی در صنعت قطعه سازی و تسهیل روند بومی سازی فناوری های مورد نیاز، زمینه سازی حضور شرکت های نوپای دانش بنیان و فناور را در حوزه های مختلف علم و فناوری، به منظور هم رسانی عرضه و تقاضای فناوری در صنعت قطعه سازی آغاز کرد.

محصولات ایران خودرو

رویدادهای نوآورانه ایران خودرو

طی تعاملات صورت پذیرفته با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پارک علم و فناوری پردیس، مراکز رشد دانشگاهی، سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف، ستاد توسعه نانو و سایر نهادهای علمی، تعدادی از شرکت های دانش بنیان انتخاب و نیازهای فناورانه شناسایی شدند. به منظور مدون سازی نیازهای خودکفایی صنعت قطعه سازی در سال ۱۳۹۹، سامانه مکانیزه شناسایی نیازهای فناورانه و نوآورانه به منظور توسعه و تعمیق خودکفایی صنعت قطعه سازی طراحی و بانک اطلاعاتی نیازهای فناورانه و نوآورانه نیز ایجاد شد.

شرکت طراحی مهندسی و تامین قطعات ایران‌ خودرو، موفق شد در قالب برگزاری رویداد نوآورانه و فناورانه ۲۰۲۰ و در فاز اول، حدود ۳۰۰ نیاز فناورانه را شناسایی و حدود  ۱۵۶ تفاهم نامه همکاری با شرکت های دانش بنیان را امضا کند، همچنین به منظور توسعه اقتصاد دانش محور برای رصد نیازهای دانش بنیان و فناورانه، تلاش سازمان یافته ای را برای تولید قطعاتی نظیر موتور و گیربکس، شیشه بالابرهای برقی، مگنت و زغال های مصرفی در انواع موتورهای برقی، کویل جرقه زن موتور و اینفلیتور ایربگ، با مشارکت و همکاری مراکز صنعتی و دانشگاهی آغاز کرد.

 

 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.