بومی سازی مودم سیم کارتی

مودم های سیم کارتی

با توجه به توسعه روزافزون ساختارهای دیجیتال و نیاز به استفاده از اینترنت در تمام نقاط کشور، دستیابی به دانش نحوه تولید مودم های اینترنت می تواند اهمیت قابل توجهی داشته باشد. تسلط شرق آسیا، به خصوص کشور چین بر بازار این قبیل محصولات در سالیان اخیر بلامنازع بوده است، اما حالا یک شرکت دانش بنیان با تکیه به توان محققان و متخصصان داخلی، موفق به بازتولید نمونه ایرانی مودم های سیم کارتی شده است.

امیری، مدیرعامل شرکت دانش بنیان اتصال صنعت میانه در خصوص نحوه تولید و وضعیت بازار مودم های سیم کارتی گفت: «۷۰ نخبه این شرکت با تلاش و تحقیق چهارساله توانستند دانش فنی و طراحی ساخت مودم های سیم کارت خور را بدست آورند. تا سه سال پیش مودم های سیم کارتی از کشورهای تایوان و چین که ۸۰ درصد بازار دنیا را تصاحب کرده وارد می شد که ما توانستیم با ۵۰ درصد هزینه نمونه خارجی به بازار عرضه کنیم.»

بومی سازی مودم های سیم کارتی

موارد استفاده و مزایا

محصول این شرکت در ابعاد گسترده هم مورد استفاده قرار گرفته است. امیری در این خصوص به استفاده از مودم های تولید شرکت در مناطق روستایی و عشایر اشاره نمود و گفت: «در روزهای کرونایی که آموزش از راه دور شد برای رفع مشکل اینترنت دانش آموزان روستایی وعشایر درمدت چهار ماه ۳۰ هزار مودم هوشمند طراحی و تولید شده است.»

امیری اتصال همزمان ۳۰ کاربر، پوشش برد تا ۱۵۰ متر را از مزایای این مودم ها برشمرد و گفت نرم افزارها براساس تقاضای مشتری قابل تغییر است.

شاید این مطلب هم مناسبتان باشد:   اهدای جایزه تجاری سازی فناوری به دانشگاه ها

امیری تجاری سازی چهار محصول فناورانه تا سال آینده،عرضه مودم های ۵G و در کنار این موارد پوشش دهی همزمان اپراتورهای تلفن همراه را از برنامه های آینده این شرکت دانست. بدون شک حوزه مورد تمرکز این شرکت در صورت فراهم شدن حمایت های لازم، در آینده می تواند ارزآوری قابل توجهی برای کشور به دنبال داشته باشد.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.