فروش دانش بنیان های دارویی

شرکت های دارویی پارک پردیس

رئیس مرکز توسعه تجارت فناوری پارک فناوری پردیس با اشاره به فعالیت ۱۳ شرکت دانش بنیان دارویی در این پارک گفت:

“در سال گذشته این شرکت ها با تولید و فروش ۱۲۳ محصول دانش بنیان بیش از ۵۵۰ میلیارد تومان درآمد کسب کردند.”

میلاد صدرخانلو در نشست با جمعی از مدیران شرکت های دارویی پارک فناوری پردیس که به منظور هم افزایی بین شرکت های مذکور و با هدف معرفی مرکز تجارت فناوری و برخی از خدمات قابل ارائه آن، تبادل نظر پیرامون راهکارهای توسعه تجارت فناورانه خارجی این حوزه برگزار شد، افزود: در پارک فناوری پردیس ۱۳ شرکت دارویی مستقر هستند و تعدادی شرکت فعال در همین حوزه نیز در مرکز رشد فناوری نخبگان فعالیت می کنند.

بیشتر از ۸۰۰ پرسنل در این ۱۳ شرکت مشغول به کار هستند. در سال گذشته این شرکت ها به واسطه تولید و فروش ۱۲۳ محصول، بیشتر از ۵۵۰ میلیارد تومان درآمد کسب کردند. تمام این محصولات در بازار داخلی درحال عرضه است و برخی از آن ها به بازارهای بین المللی هم عرضه می شود.

فروش دانش بنیان های دارویی

صادرات محصولات دارویی

وی بیان کرد: با توجه به ظرفیت بسیار بالای شرکت های دارویی پارک، این امکان وجود دارد تا با حمایت های مرکز توسعه تجارت فناوری پارک و با روحیه تیمی که در این شرکت ها سراغ داریم، این توان و ظرفیت تجمیع شده و امکان توسعه بازار برای تمامی شرکت ها فراهم شود.

 ما به دنبال توسعه بازار داخلی و البته با تاکید بیشتر به دنبال توسعه بازار بین المللی محصولات دارویی پارک فناوری پردیس و صادرات آن ها هستیم. اطمینان داریم با استفاده از خدماتی که مرکز توسعه تجارت فناوری به شرکت ها ارائه می کند، اطلاع شرکت ها از این خدمات، همکاری های مشترک بین شرکت ها و استفاده از تسهیلاتی که در اختیار آنها قرار می دهیم، این مهم محقق خواهد شد.

صدرخانلو اظهار داشت: تسهیلات مالی برای اخذ استانداردها و مجوزهای لازم برای صادرات محصولات، تسهیلات مالی و کمک نرم افزاری و سخت افزاری برای ارائه نمونه محصولات در پایگاه ها و نمایشگاه های خارج از کشور و برگزاری رویدادهای رودشو (نمایش) برای محصولات جدید این شرکت ها با هدف مطلع کردن مشتریان بالقوه آنها از تولیدات جدید و تبدیل آنها به مشتریان بالفعل، از خدماتی است که مرکز توسعه تجارت فناوری به شرکت های دارویی پارک ارائه می کند.

جلسه مدیران شرکت های دارویی

وی افزود: امید است نتیجه این نشست موثر و مطلوب باشد و به کمک شرکت های دانش بنیان دارویی اتفاقات خوبی را در صنعت داروی کشور رقم بزنیم. همچنین امید است پارک فناوری پردیس به عنوان یک عامل تاثیرگذار در اکوسیستم فناروی و نوآوری بتواند بخشی از مشکلات دارویی کشور را رفع کرده و قدم بزرگی در حوزه صادرات محصولات دارویی کشور بردارد و از پیشگامان این حوزه باشد.

مدیران عامل شرکت ‌های «اکسیرنانوسینا»، «پروتئین نوترکیب سبحان»، «پویش دارو»، «تریتا داروی هزاره سوم»، «نواتک فارمد پارس»، «زیست اروند فارمد»، «فراپایش امین»، «میم دارو»، «هما فارمد»، «رستاژن دارو»، «ژرف اندیشان فناور زیست بسپار» و «شتابدهنده لاکتوژن» در این نشست حضور داشتند و به بیان نقطه نظرات خود پرداختند. 

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید.
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714473 تماس بگیرید.