درآمد 120هزار میلیارد تومانی شرکت های دانش بنیان در سال گذشته

افتتاح یازدهمین دوره مجلس

افتتاح یازدهمین دوره مجلس توسط رئیس جمهوری امروز صورت گرفت. حسن روحانی در سخنرانی افتتاح مجلس یازدهم از شرایط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور گفت و در این بین گریزی هم به حوزه فناوری اطلاعات و شرکت های فعال در این بخش داشت. او از نمایندگان تازه نفس این مجلس خواست تا با قانون گذاری مشخص و تصویب قانون های مانده از مجلس گذشته به توسعه بیشتر فضای مجازی که در دو دوره ریاست جمهوری او رشد قابل توجه ای پیدا کرده به کشور کمک کنند.

او در سخنرانی خود به رشد شرکت های دانش بنیان و فناور محور در دوران دولت یازدهم و دوازدهم اشاره کرد و گفت که شرکت های دانش بنیان در این دوران شاهد تحولات اساسی بودند و امروز ۵ هزار شرکت دانش بنیان در کشور فعالیت می کنند و درآمد این شرکت ها در سال ۹۸، ۱۲۰ هزار میلیارد تومان بوده است.

افتتاح یازدهمین دوره مجلس

وضعیت فضای مجازی در دولت یازدهم

حسن روحانی در افتتاحیه یازدهمین دوره مجلس در مورد وضعیت فضای مجازی در دولت یازدهم و دوازدهم گزارشی ارائه داد. او در این مورد گفت: در زمینه تقویت فضای مجازی شرایطی را فراهم کردیم تا به راحتی بتوانیم بسیاری از امور را از طریق این فضا حل و فصل کنیم. همانگونه که در مجلس گفته شد، فعالیت مجلس شورای اسلامی در ماه های آخر دوره دهم بر مبنای امکانات فضای مجازی انجام شد. امروز میلیون ها نفر از مراجعه به بانک ها و دستگاه های دولتی به دلیل توسعه دولت الکترونیکی بی نیاز شدند. ۷۷ میلیون نفر از بانک ها وام دریافت کردند بدون این که یک نفر به بانک ها مراجعه کند. این توانمندی کشور در فضای مجازی است.

روحانی ادامه داد: تعداد گوشی هوشمند در سال ۹۲ در کشور ۳۰۰ هزار دستگاه بوده و هماکنون این تعداد به بالای ۷۰ میلیون دستگاه رسیده است.این به معنای افزایش امکانات کشور در حوزه فضای مجازی است.

افزایش چشمگیر شرکت های دانش بنیان

روحانی در ادامه صحبت های خود به وضعیت شرکت‌ های دانش بنیان اشاره و بیان کرد: در دولت یازدهم و دوازدهم شرکت های دانش بنیان شاهد تحول اساسی بودند و از ۵۵ شرکت دانش بنیان امروز به ۵ هزار شرکت دانش بنیان رسیدیم و درآمد این شرکت ها در سال ۹۸، ۱۲۰ هزار میلیارد تومان بوده و این یک تحول اساسی هم در اشتغال و هم در زمینه فناوری نوین و هم در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده است.

به گفته رئیس جمهوری در زمینه دانش و فناوری ایران از رتبه ۲۱ جهان به جایگاه شانزدهم دست پیدا کرده و در زمینه نوآوری از رتبه ۱۳۱ به رتبه ۶۱ رسیده است. به باور روحانی این تحرک بزرگ در سراسر کشور در زمینه‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی بوده است.

مراسم افتتاحیه یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی امروز (۷ خردادماه) با حضور ۲۷۶ نماینده منتخب و رئیس جمهوری برگزار شد. در این مراسم سیدرضا تقوی نماینده تهران رئیس سنی و مصطفی میرسلیم به عنوان نایب رئیس سنی انتخاب شدند و روح الله نجابت نماینده شیراز و محسن فتحی نماینده کردستان به عنوان جوان ترین دبیران اول و دوم در محل استقرار هیات رئیسه قرار گرفتند. براساس اصلاحی که در مجلس دوره دهم برای آیین نامه داخلی مجلس صورت گرفت، رئیس و اعضای هیات رئیسه سنی اداره امور جلسات علنی را تا زمان تایید اعتبارنامه منتخبان به عهده دارند و هیات رئیسه موقت حذف شده است. پس از سخنان رئیس جمهور همچنین نمایندگان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی سوگندنامه قرائت کردند.

امتیاز :
۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (بدون نظر)
Loading...
به اشتراک بگذارید :

مشاوره رایگان آنلاین

با ما راحت باشید. هر سوال و درخواستی دارید تماس بگیرید. مشاوران ما به صورت رایگان به شما خدمت رسانی مینمایند.دیدگاه‌ها
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
جهت مشاوره رایگان دانش بنیان، کلیک کنید. شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17
جهت دریافت مشاوره دانش بنیان با شماره 02126714517 تماس بگیرید.